ako na zdravo vyzerajúce vlasy

Prostriedky pre farbené vlasy

Ak už patríte k tým, ktoré si musia vlasy farbiť alebo k tým, ktoré si ich farbia len preto, lebo to chcú, tak majte na pamäti, že by ste vlasy mali ošetrovať špeciálnymi prostriedkami určenými na farbené vlasy. Tie obsahujú špeciálne zložky, ktoré chránia a posilňujú farbené vlasy, dodávajú im lesk a zabraňujú rýchlemu vymývaniu farieb z vlasov.

Menej tepla a vody pre farbené vlasy

Teplá sprcha alebo kúpeľ sú príjemne upokojujúce. Ale horúca voda nie je pre vlasy a najmä nie tie farbené, tou najlepšou voľbou. Extrémne teploty, a to či už sa jedna o horúcu vodu alebo horúci vzduch spôsobujú, že farba vlasov stráca svoju stabilitu a sýtosť, ale tiež prispievajú k vypadávaniu vlasov. Preto je najlepšie vyhýbať sa horúcej vode pri umývaní vlasov a zároveň sa odporúča striedmejšie používanie technických zariadení určených na vlasový „stajling“.

vplyv slnečného žiarenia na vlasy

Pozor na priame slnečné žiarenie

Aj slnečné lúče a pôsobenie UV žiarenia môže spôsobiť poškodenie vlasovej pokožky, v ktorej sa nachádzajú vlasové folikuly. Tie sa vplyvom nadmerného pôsobenia slnečného žiarenia začnú zmršťovať, čím dochádza k menšej tvorbe pigmentu a v konečnom dôsledku to ovplyvňuje stratu vlasov a rovnako aj blednutie ich prirodzenej farby.

Ak nechcete teda míňať množstvo peňazí na neustále farbenie vlasov, tak by ste mali dbať na ochranu vlasov prostredníctvom ochranných krémov, ale aj klobúkom či inými ochrannými prostriedkami.

Parusan Brilliant brown

Aby hnedá ostala hnedou!

Ak patríte k brunetkám, či už prirodzeným alebo farbeným a túžite po žiarivej hnedej a lesklých vlasoch, tak vyskúšajte naše duo na vlasy – Parusan Brilliant Brown (šampónbalzam) s jedinečným ošetrujúcim zložením a odleskujúcim hnedým odtieňom, ktoré vlasy ošetruje a dodáva im lesk. Balzam na vlasy obsahuje jojobový olej a provitamín B5, ktoré uľahčujú rozčesávanie a zlepšujú stav poškodených vlasov. Navyše vďaka špeciálnemu komplexu látok pôsobia aj proti vypadávaniu vlasov. Jednoducho povedané, tieto produkty majú viacero účinkov, ktoré si zamilujete!

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk