Riasenka s extra účinkami? Áno, nájdete ju už v lekárni!

Riasenka s extra účinkami? Áno, nájdete ju už v lekárni!

Oči sú oknami do duše…aspoň tak to všetci hovoria. Preto zachovanie atraktívnosti je kľúčom k namotaniu pohľadu ľudí, pretože je to jedna z vecí, ktorú si všimnú. Vzhľadom na tento fakt je mascara jedným z produktov, ktoré používame na dosiahnutie pútavého vzhľadu očí. Avšak rovnako ako to je s vlasmi, pokožkou atď., tak aj riasy máme všetci iné. Preto je dôležité aby ste poznali nielen svoje riasy, ale aby ste rozoznali rôzne typy riaseniek.

Riasenka je jednou zo základných vecí, ktoré obsahuje naša kozmetická taštička. Jej správny výber dokáže vytvoriť pútavý pohľad a otvoriť oči. Vraj, ak si žena aplikuje riasenku, tak je to 80% úspechu z celkového make-up looku. Pretože takto zvýraznené oči, dokážu upútať pozornosť práve na ne. Z akých si môžete vyberať?

1. Predlžujúca riasenka

Táto riasenka je určená pre dosiahnutie vzhľadu dlhších rias. Preto sú určené pre dámy s mimoriadne krátkymi, rovnými alebo riedkymi riasami. Tieto riasenky majú kefku s hustými štetinami, ktoré vám umožňujú aplikovať väčšie množstvo farby na vaše riasy. Navyše obsahujú vlákna, ktoré sa prichytávajú na riasy, vďaka čomu ich predĺžia. Vlákna priľnú ku končekom rias, čím pôsobia dlhšie a v konečnom dôsledku mierne ako umelé. Pre čo najlepší výsledok sa odporúča tieto riasenky nanášať v dvoch vrstvách, aby ste dosiahli najlepší výsledok.

2. Objemová riasenka

Tento druh riaseniek sa od ostatných odlišuje hlavne v tom, že obsahujú väčší pomer voskov a silikónových polymérov, ktoré pokrývajú riasy a tým ich optický zhusťujú. Preto je táto riasenka ideálna pre tie, ktoré majú tenké alebo riedke riasy bez ohľadu na dĺžku. Objemové riasenky, okrem polymérov, tiež obsahujú tmavšie a silnejšie pigmenty pre opticky hustejší vzhľad.

3. Riasenky definujúce tvar rias

Riasenka vhodná pre osoby s rovnými alebo zle definovanými riasmi. Obsahujú filmovacie polyméry, ktoré riasy zdvíhajú a vytáčajú pre vytvorenie výrazného efektu. Konzistencia riasenky je o niečo hustejšia ako u iných typov riaseniek, pretože aj vďaka tomu pomáha riasam udržať si prirodzené vytočenie po celý deň. Celkový výsledný efekt vytočenia závisí aj od kefky riasenky, ktorá má rovnako zväčša zakrivený tvar.

4. Viacúčelové riasenky

Tieto riasenky sľubujú hneď niekoľko požadovaných výsledkov. V podstate to sú 2 riasenky spojené v jednej. Okrem objemu sľubujú tiež prirodzený vzhľad rias. Na trhu sú zväčša dostupné ako vodeodolné, ktoré vďaka svojej konzistencii a štruktúre kefky rovnomerne obaľujú každú riasu, poctivo ich oddeľujú a zahaľujú do sýtejšej farby.  Riasenka je ideálna pre každodenné nosenie.

5. Riasenka odolná voči rozmazaniu

Táto riasenka je určená pre každého, kto potrebuje aby mu riasenka vydržala naozaj dlho, aby bola odolná voči vlhkosti a odolala akémukoľvek treniu, plávaniu, dažďu a pod. – a to počas celého pracovného dňa. Ak ste na cestách alebo si jednoducho chcete užiť rôzne aktivity, tak táto riasenka je skvelou voľbou. Rovnako ani dojemný film, ktorý vás doženie k slzám ju nezničí.

Ako základ táto riasenka obsahuje voskový olej, vďaka ktorému je odolná voči vode. Tento olej tiež podporuje výdrž polymérov čím nedôjde k jej rozmazaniu. Mimochodom, na jej odstránenie je potrebný odličovač na báze oleja, s ktorým ju z rias dáte dole s ľahkosťou bez akéhokoľvek šúchania a násilia.

6. Špeciálna kategória riaseniek

Do tejto kategórie môžeme zaradiť hneď 2 adeptov. Prvým je podkladová riasenka, ktorá poskytuje prvotný základ pre nanášanie efektovej riasenky. Táto podkladová riasenka spája hneď niekoľko výhod: dlhotrvajúci účinok, zabraňuje rozmazaniu a zhlukovaniu. Pri každodennom používaní riasenky táto podkladová navyše chráni riasy pred vysušením.

Druhým takýmto špeciálnym produktom je riasenka na obočie. Tak ako bežné mascary definujú naše riasy, tak táto zas definuje tvar obočia. Majú hustejšiu konzistenciu, vďaka ktorej nedôjde k stekaniu produktu. Majú podobný tvar kefky ako bežná riasenka, líšia sa však vo svojej veľkosti. Záleží len od vašich preferencií, či dáte prednosť malej kefke alebo tej väčšej.

7. Riasenka s extra účinkami

Áno, aj takéto existujú! Trúfame si povedať, že sú aj u mnohých z nás obľúbené. Okrem definovania rias, čo je ich akousi primárnou funkciou, tak riasy ošetrujú. Obsahujú vzácne oleje, ktoré posilňujú riasy.

Jednou takou je MASCARA med riasenka, ktorá obsahuje moderný komplex účinných látok. Tie dodajú riasam zamatové tmavočierne tónovanie a intenzívne ich tiež ošetrujú. Navyše táto mascara sa postará aj o stimuláciu rastu rias, pretože obsahuje zložky podporujúce rast.

MASCARA med riasam poskytuje:

  • Intenzívnu farbu
  • Objem bez zlepenia
  • Stimuluje ich rast

Naneste na spodné aj vrchné riasy. Na optimálne oddelené riasy pohybujte kefkou pri nanášaní diagonálne cikcakovým pohybom. Na stimuláciu rastu rias používajte denne. Večer odstráňte pomocou odličovača očí.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár