Prečo používať tonikum na vlasovú pokožku

Prečo používať tonikum na vlasovú pokožku

Vlasové tonikum patrí takpovediac do „starej školy“. Je to produkt, ktorý je používaný už mnoho rokov, avšak nezažil také veľké BOOM ako iné bežne používané produkty. Asi preto sa o ňom tak veľa nehovorí ani nepíše. Tento produkt by mal robiť vlasy lesklejšími a zdravšími. Avšak prečo by ste mali do svojej starostlivosti o vlasy zaradiť ďalší produkt, keď už používate rôzne šampóny, kondicionéry alebo masky? Ak si vravíte, že zbytočne ďalší produkt, ktorý vaše vlasy možno zaťaží a jeho používanie vám zabezpečí dlhší pobyt v kúpeľni, ste na omyle.

S novými alebo menej známymi produktmi je to ťažké hlavne pri výbere. Neviete, ktorý je ten najlepší a ktorý si vybrať. Medzi množstvom fľaštičiek hľadáte odlišnosti, ktoré robia jeden výnimočnejším a ten sa poväčšine stane vašou voľbou. Čo však vlasové tonikum je a ako ho používať?

Čo je vlasové tonikum

Kedysi bolo vlasové tonikum vyrábané na báze ropy, vďaka čomu bolo využívané hlavne ako stylingový prípravok, ktorý držal vlasy pohromade. To umožňovalo vytvoriť najrôznejšie vlasové kreácie (podobne ako súčasné gély či pasty na vlasy). V súčasnosti sa vlasové toniká vytvárajú hlavne v kvapalnej forme a ich úlohou je vlasy hydratovať a vyživovať. Zatiaľ čo niektoré z kozmetických firiem si zachovali pôvodné využívanie vlasového tonika (styling), mnoho firiem začalo vyrábať tento produkt pre liečebné použitie – hlavne pre rast vlasov.

Ako tonikum používať

Ak ste sa rozhodli tonikum vyskúšať, najlepšie je vmasírovať ho do pokožky hlavy po tom, čo ste si vlasy umyli šampónom. Jemné masírovanie bruškami prstov pomáha stimulovať krvný obeh v pokožke, vďaka čomu je pokožka viac vyživená. Preto je tonikum využívané aj proti vypadávaniu vlasov. Dôležité je nechať ho vsiaknuť a následne si vlasy môžete stylingovať tak ako obvykle.

Výhody jeho používania

  • hydratácia – je známe, že vlasové toniká s obsahom prírodných zdrojov vlasy zvlhčujú a pomáhajú im túto vlahu uchovať. Preto je najlepšie použiť ich po tom, čo ste si vlasy očistili od nečistôt prostredníctvom šampónu
  • ochrana pokožky – vmasírovaním tonika do pokožky hlavy umožňujete obsiahnutým olejom lepšie preniknúť do pokožky, čo má za následok nielen hydratáciu vlasov ako takých, ale aj ochranu pokožky hlavy (vďaka čomu je zdravšia)
  • styling – okrem liečivých vlastností slúži tonikum aj ako stylingový prípravok. Môžete použiť tonikum a následne si vytvoriť požadovaný účes, alebo jeho silu umocniť prostredníctvom ďalších bežne dostupných stylingových prípravkov

Tonikum ako novinka na trhu

Hoci čaro vlasového tonika už pominulo a stratilo na popularite, na trhu ich zopár nájdete. Práve tie z mála produktov sa využívajú proti vypadávaniu vlasov. My vám ponúkame horúcu novinku na našom trhu, ktorou je PARUSAN Energizer Tonikum. Je určené pre riedke vlasy a pre difúzne vypadávanie vlasov (spôsobené hormonálnou nerovnováhou, stresom, menopauzou, tehotenstvom, zdravotnými problémami). Tonikum poskytuje hneď 3 skvelé benefity – podporuje prekrvenie pokožky hlavy, vyživuje pokožku hlavy a pôsobí proti ich vypadávaniu, čím podporuje ich prirodzený rast.

Vlasové toniká sa od bežne používaných stylingových prípravkov veľmi nelíšia. Možno si poviete, že je to voda ako každá iná. Nie sú to len gény, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasov, ale jedným z hlavných dôvodov je zdravie vlasov a vypadávanie spôsobené zlou starostlivosťou o ne. Preto vlasové vody, ako je aj tonikum, sú dobrým spôsobom, ako zabrániť vypadávaniu vlasov a ubrániť sa tak nechcenému plešatému vzhľadu v zrkadle.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár