rozmazaná riasenka na očiach

Čo vám hrozí, ak budete spať s riasenkou na očiach?

Okrem vašej pokožky, sú to práve aj mihalnice, ktoré sa môžu vplyvom riasenky a jej nedôkladného odlíčenia poškodiť. Okrem vyššie spomínaného prípadu Austrálčanky, existujú aj ďalšie následky, ktoré môžete pocítiť sami na sebe.

  • Upchaté folikuly – keď spíte s riasenkou na očiach, ba dokonca aj s očnými linkami, vlasové folikuly na očných viečkach sa môžu „upchať“. Vďaka tomu dochádza k obmedzenému rastu mihalníc – rast sa spomalí a zároveň sa vám mihalnice môžu preriediť.
  • Očná infekcia – ak ste príliš unavené v dôsledku čoho sa do postele ukladáte s riasenkou na očiach, tak pamätajte na to, že očná infekcia vás môže skôr či neskôr dobehnúť. Svrbenie, podráždenie, alergia a infekcia – to všetko môže spôsobiť nevinné spanie s riasenkou na očiach.
  • Poškodenie mihalníc – azda všetky túžime po dlhých mihalniciach. Ak o nich snívate aj vy, tak pamätajte, že spánok s riasenkou vám k nim nepomôže. Riasenka totižto môže mihalnice oslabiť, vysušiť a dokonca ich aj zlomiť.

MASCARA med Curl & Volume

Maskara bez hraníc!

Riasenky patria k produktom, bez ktorých si hneď po mejkape nevieme predstaviť líčenie. Zvýraznené mihalnice totižto dokážu celkovo zmeniť výzor každej dámy. Preto existuje toľko druhov riaseniek (rôznych farieb), ktoré dokážu vykúzliť objemnejšie riasy, vytočenejšie a zároveň aj predĺženejšie. Akú používate vy?

My nedáme dopustiť na našu obľúbenú MASCARA med Curl & Volume, ktorá vďaka obsahu ošetrujúcich zložiek podporuje rast mihalníc a zároveň im dodáva zamatový a objemný vzhľad. Je dermatologický testovaná a vhodná aj pre nositeľov kontaktných šošoviek a dokonca aj pre majiteľov citlivých očí. Neobsahuje parabény, parfumáciu a ani prostaglandíny.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk