O nás

Spoločnosť bola založená v roku 1993. Najväčším dodávateľom už od vzniku je firma Dr. Theiss Naturwaren. Táto spoločnosť vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín či už na liečebné účely alebo ako kozmetické prípravky s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín.

Príbeh spoločnosti Dr. Theiss Naturwaren

V roku 1976 prebral Prof. Peter Theiss „Lekáreň na námestí“ v meste Homburg/Saar a vystihol v tom čase silnejúci trend smerujúci k liečeniu a prevencii rôznych ochorení pomocou prírodných prostriedkov a začal vo svojej lekárni s výrobou prostriedkov na prírodnom základe na rôzne neduhy. Úspech nedal na seba dlho čakať a do Lekárne na námestí chodili ľudia nielen z blízkeho okolia, ale z celého kraja.

Vzhľadom na čoraz väčšiu vlastnú výrobu prírodných liečebných prostriedkov založil v roku 1978 spolu so svojou manželkou, liečiteľkou Barbarou Theissovou, spoločnosť Dr. Theiss Naturwaren. V roku 1984 sa firma presťahovala do nových výrobných priestorov a sortiment produktov postupne rozšíril. Dnes tvorí sortiment niekoľko produktových línií:

  • na liečenie – švédske kvapky, nechtíková masť, kostihojový rad, rad produktov pri prechladnutí (skorocelový sirup, eukalyptový balzam, echinaceové kvapky)
  • doplnky výživy – (pastilky a cukríky s výťažkami z liečivých rastlín s obsahom vitamínov, minerálov a enzýmov)
  • na starostlivosť o pokožku či vlasy na prírodnej báze – (mydlá, šampóny)
  • špeciálna kozmetika – ( s nechtíkom, s pupalkou)

Posilnený úspechom v Nemecku začal Dr. Theiss svoje produkty vyvážať v polovici 80-tych rokov i do USA, Austrálie, na Nový Zéland, a do mnohých krajín západnej Európy. Začiatkom 90-tych rokov sa postupne začal otvárať i trh východnej Európy a predovšetkým v Poľsku, Maďarsku, Rusku, Čechách, na Slovensku a v Chorvátsku patrí Dr. Theiss na trhu medzi najväčších dodávateľov niektorých produktov. Od roku 1997 vyváža Dr. Theiss svoje produkty i na ázijský trh (Čína, Hongkong, Singapur, Kuala Lumpur).

V súčasnosti zamestnáva spoločnosť Dr. Theiss Naturwaren viac ako 400 zamestnancov vo viac ako 30 krajinách celého sveta. Všetky produkty spoločnosti Dr. Theiss Naturwaren je možné zakúpiť výlučne v lekárňach.