O nás

Spoločnosť bola založená v roku 1993. Najväčším dodávateľom už od vzniku je firma Dr. Theiss Naturwaren. Táto spoločnosť vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín či už na liečebné účely alebo ako kozmetické prípravky s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín.

PRÍBEH SPOLOČNOSTI DR. THEISS NATURWAREN

V roku 1976 prebral Prof. Peter Theiss „Lekáreň na námestí“ v meste Homburg/Saar a vystihol v tom čase silnejúci trend smerujúci k liečeniu a prevencii rôznych ochorení pomocou prírodných prostriedkov a začal vo svojej lekárni s výrobou prostriedkov na prírodnom základe na rôzne neduhy. Úspech nedal na seba dlho čakať a do Lekárne na námestí chodili ľudia nielen z blízkeho okolia, ale z celého kraja.

Vzhľadom na čoraz väčšiu vlastnú výrobu prírodných liečebných prostriedkov založil v roku 1978 spoločnosť Dr. Theiss Naturwaren. V roku 1984 sa firma presťahovala do nových výrobných priestorov a sortiment produktov postupne rozšíril. Dnes tvorí sortiment niekoľko produktových línií:

liečivá – rad produktov pri prechladnutí Mucoplant (skorocelový sirup, eukalyptový balzam, echinaceové kvapky)

výživové doplnky  –  roztoky pri kašli Mucoplant, Švédske kvapky, pastilky s výťažkami z liečivých rastlín

kozmetické produkty  – pod značkou pharmatheiss cosmetics – Doliva, Pure Skin, Redupetin či Coupeliac na starostlivosť o pleť, značku Parusan proti vypadávaniu vlasov, produkty značky Allga San na svaly a kĺby, zubné pasty pre celú rodinu značky Lacalut

Dr. Theiss  začal svoje produkty vyvážať v polovici 80-tych rokov i do USA, Austrálie, na Nový Zéland, a do mnohých krajín západnej Európy. Začiatkom 90-tych rokov sa postupne začal otvárať i trh východnej Európy a predovšetkým v Poľsku, Maďarsku, Rusku, Čechách, na Slovensku a v Chorvátsku patrí Dr. Theiss na trhu medzi najväčších dodávateľov niektorých produktov. Od roku 1997 vyváža Dr. Theiss svoje produkty i na ázijský trh (Čína, Hongkong, Singapur, Kuala Lumpur).

V súčasnosti zamestnáva spoločnosť Dr. Theiss Naturwaren viac ako 1000 zamestnancov vo viac ako 30 krajinách celého sveta. Všetky produkty spoločnosti Dr. Theiss Naturwaren je možné zakúpiť najmä  v lekárňach.