kávový peeling

Vplyv kofeínu na pokožku

Ako sme písali, štúdie preukázali skutočné výhody pitia kávy. Ale vedeli ste, že káva je skvelá aj pre vašu pokožku? Obsiahnutý kofeín totižto pomáha zmierniť začervenanie a opuchy, rozjasniť pokožku a tiež zamaskovať tmavé kruhy pod očami.

  • Zlepšuje cirkuláciu – ak sa kofeín aplikuje priamo na pokožku, tak pomáha zlepšovať cirkuláciu, a tým zvyšovať tok živín, čím pokožka vyzerá zdravšie a živšie. A najlepšie je, ak kofeín aplikujete priamo na vaše očné okolie. Vďaka nemu sa tak môžete prírodne zbaviť kruhov pod očami.
  • Zmierňuje poškodenie pokožky – obsiahnuté antioxidanty v káve pomáhajú pri oprave pokožky poškodenej UV žiarením a zároveň pomáhajú bojovať proti voľným radikálom. Takto teda kofeín pomáha pokožke bojovať proti tvorbe vrások, strate pružnosti a dokonca pomáha predchádzať vzniku rakoviny pokožky.
  • Pôsobí protizápalovo – ďalšou výhodou kofeínu v starostlivosti o pleť, sú jeho protizápalové účinky. Kofeín je v podstate kľúčovou zložkou, ktorá pomáha znížiť začervenanie a opuch na tvári. Kofeín tiež pôsobí ako diuretikum, ktoré pomáha vyplavovať toxíny z organizmu, a tým prispieť k zmierneniu podráždenia.

Ak teda hľadáte všestrannú zložku, ktorá podporí krásu vašej pleti, tak kofeín je práve tou zložkou, po ktorej by ste sa mali obzerať a ktorú by ste mali vyhľadávať v pleťových produktoch. Okrem toho, že má protizápalové, diuretické a ďalšie vlastnosti, tak po jeho použití bude vaša pleť rozjasnená, bude plná života a nabudená. A to je to, po čom každá žena, bez ohľadu na vek, túži.

Pharma Hyalruon koncentrát

Kde hľadať kofeín?

Kofeín nájdete v množstve pleťových produktov, ako aj v samotnej káve. No ak patríte k milovníkom pleťového séra, tak v tom prípade dávame do pozornosti Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam + hydratácia s obsahom komplexu s kofeínom. Koncentrát alebo inak povedané pleťové sérum zabezpečuje 24-hodinovú hydratáciu pleti a zároveň znižuje pocit napätia, v dôsledku čoho sa pleť stáva odolnejšou. A bonus na záver – účinne pôsobí proti vráskam. Čo viac si teda priať?

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk