Kedy začať s riadnou starostlivosťou o očné okolie?

Kedy začať s riadnou starostlivosťou o očné okolie?

Vrásky smiechu môžu znieť roztomilo, no keď sa objavia v okolí našich očí, tak začíname robiť paniku, pretože sú pre nás neprijateľné. Rovnako aj v tomto prípade platí, že prevencia je najlepším liekom na to, aby ste zabránili ich tvorbe. Samozrejme, genetiku nik oklamať nedokáže, no vieme oddialiť jej vplyv na našu krásu.

Chcete zamedziť tvorbe vrások v okolí vašich očí? Tak používajte očný krém! Práve očné krémy majú množstvo vlastností, ktoré dokážu rozjasniť očné okolie. Kedy teda začať používať očný krém? Nikdy nie je príliš skoro na to, aby ste sa starali o svoju pleť, a teda aj o svoje očné okolie.

Čo potrebujete vedieť?

Kým genetika zohráva hlavnú rolu v pravdepodobnosti tvorby jemných línií a vrások pod očami, existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili ich vzniku. Len preto, že má vaša mamina vrásky, neznamená to, že ste odsúdení na to, aby ste ich mali aj vy.

Pokiaľ ide o vrásky pod očami, tak majte na pamäti 3S – fajčenie (smoking), slnko (sun protection) a spánok (sleep). Akonáhle máte pod kontrolou tieto faktory, tak už ste splnili základné kroky k tomu, aby ste zamedzili tvorbe vrások.

Kedy začať používať očný krém?

Už včera bolo neskoro! No vo všeobecnosti platí, že po dovŕšení 20. roka života, by ste mali do svojej každodennej skrášľovacej rutiny zaradiť očné krémy. Očné krémy sú hotovým zázrakom pre naše očné okolie.

Pokožka v okolí očí produkuje menej mazu, v dôsledku čoho môže byť očné okolie dehydrované. Máte pocit, že to vaše je vypriahnuté ako púšť? Tak šup, aplikujte naň očný krém. Tie zväčša obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá má prirodzené hydratačné vlastnosti.

Vytvorili sa vám pod očami tmavé kruhy v dôsledku nedostatku spánku alebo v dôsledku šúchania očí, či spánku na bruchu? Aj v tomto prípade vás zachráni očný krém.

A čo také vačky pod očami? Tie vznikajú z dôvodu zadržiavania tekutín v organizme – príčinou môže byť nadmerné solenie jedla alebo nesprávna poloha pri spánku. Áno, aj tu vám pomôžu očné krémy. Skúste ich vložiť na pár minút do chladničky a následne si aplikujte na očné okolie. Chladiaci účinok zmierni vačky a vaše oči budú vyzerať sviežo.

Najlepší očný krém?

Presne taký máme vo svojej ponuke. Vyskúšajte Hyaluron Eye Care, ktorý hydratuje, zmierňuje vrásky a kruhy pod očami. Pharma Hyaluron očný krém hydratuje suchú a citlivú pleť očného okolia. Jemné vrásky sú vyhladené, kruhy pod očami a opuch sa zmiernia.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár