Dokonalý účes aj spod čiapky či klobúka

Dokonalý účes aj spod čiapky či klobúka

Zatiaľ, čo genetika zohráva veľkú rolu, rovnako aj faktory, ako je vaša strava, počasie, znečistenie životného prostredia a váš celkový prístup k starostlivosti o vlasy, majú veľký vplyv na to, ako budú, respektíve ako vyzerajú vaše vlasy. Zistite preto, čo urobiť, aby vaše vlasy vyzerali dokonalo za každého počasia a dokonca aj pod klobúkom alebo čiapkou. A čo k takému dokonalému účesu pomôže? Jednoznačne správne minerály a vitamíny, ktoré vám zabezpečia krásnu „hrivu“.

Zinok nielen pre zdravie

Zinok je prvok, ktorý je potrebný nielen pre naše zdravie, ale aj pre krásu. V prvom rade je to dôležitý prvok pre správne fungovanie imunitného systému, znižuje tvorbu zápalov a ekzémov, pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, no na druhej strane je tiež účinný pri lámavosti nechtov, pri akné a rovnako aj pri vypadávaní vlasov – k vypadávaniu vlasov dochádza pri jeho nedostatku. 

Svojmu telu ho doplníte vtedy, keď budete konzumovať orechy – vlašské, pekanové, kešu a mandle. Zo stravy vsaďte na zeleninu, ovocie, listové šaláty. Poprípade môžete zvoliť doplnky stravy, ktoré obsahujú odporúčané denné množstvo zinku, ktorý je potrebný pre organizmus.

Omega pre krásne vlasy

V tomto prípade máme na myslí omega-3 mastné kyseliny, ktoré stimulujú vlasové folikuly a mazové žľazy. Aj keď to nemá priamy vplyv, napríklad proti vypadávaniu vlasov, tieto kyseliny pomáhajú zlepšiť zdravie pokožky hlavy, čo v konečnom dôsledku prispieva aj ku kráse a zdraviu vlasov.

Omega-3 mastné kyseliny sa nachádzajú napríklad v lososoch, sardinkách, ale aj v ľanových semiačkach, tvarohu, obilninách a niektorých šalátoch.

Vyberte si správny šampón

Použitie nesprávneho šampónu môže spôsobiť výrazné poškodenie vlasov. V prvom rade je potrebné vyberať šampón podľa typu vlasov (mastné, normálne alebo suché), rovnako sa zamerajte aj na problém, ktorý chcete daným šampónom vyriešiť (vypadávanie vlasov, lupiny …). Pokúste sa však vyhnúť šampónom, ktoré obsahujú prísady, ako je laurysulfát amónny alebo laurysulfát sodný. Sú to škodlivé látky, ktoré vlasy ničia. Samozrejme, nezabúdajte na fakt, že cena nemusí vždy vystihovať kvalitu šampónu.

Parusan – skvelá dvojka pre vlasy

Jeseň je sama o sebe krásna, avšak prináša so sebou zmeny nielen v počasí, ale aj u nás. S týmto obdobím sa spája sezónne vypadávanie vlasov. Pocítili ste už aj vy tento negatívny vplyv počasia na našu krásu? Tak v tom prípade vyhláste vojnu vašim vlasom a začnite s týmto problémom bojovať. A kde inde začať, ak nie v sprche?

Zvoľte PARUSAN Stimulátor ŠampónEnergizer Tonikum pre ženy, ktoré sú v tomto prípade ideálnymi spoločníkmi. Podporujú prekrvenie pokožky hlavy, vyživujú pokožku hlavy, pôsobia proti vypadávaniu vlasov a podporujú ich rast. 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár