Zubná kefka – raj pre mikroorganizmy

Keby niektorý hollywoodsky režisér natočil animovaný film o tom, čo sa deje v štetinkách zubnej kefky v intervaloch medzi použitím, asi by nám od hrôzy vstávali vlasy na hlave. Vlhké prostredie, teplo kúpeľne a zvyšky povlaku po čistení – to je pre baktérie, vírusy a ďalšie mikroorganizmy niečo ako pre človeka výlet na Maledivy. Skrátka raj. A to najmä v prvých hodinách, než sa voda predsa len odparí. Naša zubná kefka v tom čase doslova kypí životom. Patogény sa veselo množia, to je skrátka ich poslanie a je im to umožnené.

Potom prichádza čas na ďalšiu pravidelnú ústnu hygienu a my si vo svojej dokonale čistej kúpeľni vkladáme do úst predmet, s ktorým by sa de facto malo zaobchádzať ako s kontaminovaným odpadom. A čo všetko vlastne môžeme privítať v našich ústach? Streptokoky (s. mutans, s. pneumoniae,…), kmene chrípkových alebo herpesových vírusov, možno aj e-coli alebo listérie, ak zdieľate kúpeľňu súčasne s toaletou.

A ako z tohto kruhu von?

Chlór by sanitáciu zubnej kefky určite zvládol, ale ruku na srdce, urobili by ste to? Túto alternatívu rozhodne neodporúčame. Čistý alkohol by bol takisto riešením, ale neekonomickým. Rôzne germicídne žiariče tiež fungujú celkom spoľahlivo, ale pokiaľ ide o náklady, opäť sú niekde inde.
Avšak, podobne ako aj v mnohých ďalších prípadoch, môžeme nájsť šetrné prírodné riešenie, navyše s ideálnym pomerom ceny a užitočných vlastností. Je zatiaľ jediné svojho druhu a volá sa Glucadent Dezinfekcia na zubné kefky.

Aký je prínos Glucadent Dezinfekcie na zubné kefky?

Glucadent Dezinfekcia na zubné kefky je nový a hrdý prírastok do rodiny Glucadent. Predstavuje elegantné riešenie na báze eukalyptového a jedľového oleja v 100 ml roztoku so 64 % ethanolu. Nádobka je vybavená bežným manuálnym rozprašovačom. Po každom vyčistení zubov a opláchnutí kefky stačí z primerane krátkej vzdialenosti aplikovať malé množstvo tekutiny. A to je všetko. Jednoduché a dokonalé.

Prvoplánovo biocídny ethanol vykoná robustnú prácu, avšak pomerne rýchlo sa odparí. Eukalyptové a jedľové oleje zase zaručia, že na pracovnej ploche zubnej kefky (vrátane štetín) sa až do ďalšieho použitia nebude nič množiť a zubná kefka si navyše zachová aj príjemnú vôňu.
Uvedomelým gazdinkám aj zodpovedným hlavám rodiny sa vďaka tomuto riešeniu dozaista uľaví. S použitím prípravku Glucadent Dezinfekcia na zubné kefky je učinený dôležitý krok k zachovaniu zdravia.
Odporúčanie: Po každom infekčnom ochorení rozhodne vždy začnite používať novú zubnú kefku.