Chyby v starostlivosti, ktoré ženám spôsobujú vypadávanie vlasov

Chyby v starostlivosti, ktoré ženám spôsobujú vypadávanie vlasov

Všetkým vypadávajú vlasy – to je úplne normálne! Denne nám vypadne okolo 50 až 100 vlasov v sprche alebo česaním. No to neznamená, že by ste mali zo sprchy vychádzať s plnou hrsťou vlasov. V takomto prípade už ide o ochorenie nazývané alopécia. Ak pozorujete nadmerné vypadávanie vlasov, tak by ste mali rozhodne navštíviť odborníka, s ktorým zistíte prvotnú príčinu.

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené stresom, tehotenstvom alebo genetikou. No rovnako sa pod vypadávanie podpisujú aj vaše zvyky v starostlivosti o ne. Takže, akých chýb sa vyvarovať a zamedziť tak vypadávaniu vlasov?

Češete si vlasy od korienkov?

Ak ste pri česaní vlasov postupovali vždy od korienkov ku končekom, tak ste to nerobili správne. Takto sa mohlo stať, že ste si vytrhli vlasy, hlavne vtedy, ak ste natrafili na vlasové motanice. Pri takomto česaní sú konečným výsledkom slabé korienky vlasov, čo vedie k ich vypadávaniu. Najlepšie je začať od stredu smerom dole, aby ste najprv rozčesali motanice a tak sa môžete vrhnúť na celkové prečesanie vlasov.

Používate stylingové prípravky?

Ak používate stylingové prípravky ako je pasta, krém alebo gél, tak ich nikdy neprečesávajte. Jednoducho ich aplikujte a prehrabnite prostredníctvom prstov. Ak použijete hrebeň, tak stylingový prípravok stratí svoj účinok, ale tiež môžete takto poškodiť vlasy a ich štruktúru. V dôsledku toho môže dôjsť k vypadávaniu vlasov.

Rozčesávate si mokré vlasy?

Vlasy sú najslabšie vtedy, keď sú mokré. Preto za žiadnych okolností by ste si nemali česať mokré vlasy. Kombinácia – nadmerné ťahanie zamotaných vlasov a mokrých vlasov, zvyšuje šance na ich pretrhnutie a vypadnutie. Aby ste tomu zamedzili, tak môžete skúsiť namočiť hrebeň s riedkymi zubami do vody a takto si vlasy rozčesať alebo to urobte len prostredníctvom prstov.

Prípravky na vlasy

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj nesprávne zvolené prípravky môžu pomôcť k vypadávaniu vlasov? Ak zvolíte nesprávne, vaše vlasy nebudú získavať dostatočnú výživu, ktorú potrebujú aby si udržali svoju pevnosť, tvar a štruktúru.

My vám odporúčame PARUSAN Stimulátor Šampón pre ženy, ktorý je vhodný najmä pri riedkych vlasoch a difúznom vypadávaní vlasov. PARUSAN Stimulátor šampón je výživný koncentrát, ktorý dodáva špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Okrem mnohých vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arginínu, vitamínu E) obsahuje aj špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast. Toto preukázala štúdia zameraná na riešenie vypadávania vlasov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár