čo pomáha na stuhnutý krk

Najčastejšie príčiny bolesti šije

Bolesť šije môže mať viacero rôznych príčin. Najčastejšie sa však hovorí o pricviknutom nerve, pri ktorom môžete pociťovať lokalizovanú bolesť, necitlivosť a brnenie, ktoré sa najčastejšie šíri do ramien. V tomto prípade je potrebné naordinovať si odpočinok a protizápalové lieky.

Ďalšou príčinou môže byť natiahnutý sval. A v tomto prípade vás musíme vyviesť z omylu. Veľa ľudí si totižto myslí, že natiahnutie svalu je spôsobené najmä nadmernou fyzickou aktivitou, no nie je to tak. K natiahnutiu svalu môže dôjsť aj pri tej najmenšej fyzickej aktivite a dokonca aj pri upratovaní domácnosti. Stačí len prudko pohnúť krkom a bolesť je na svete.

Osteoartritída je rovnako príčinou, prečo vás môže bolieť šija. Keďže kĺby sa nachádzajú aj v krku, postupom času dochádza k ich opotrebeniu. A práve toto ochorenie spôsobuje degeneráciu chrupavky. Tento stav sa nedá zvrátiť, ale jeho symptómy dokážete zvládnuť jednoduchou zmenou životného štýlu.

Aj keď je pravdepodobné, že bolesť krku môže byť spôsobená niečím, ako je pricviknutý nerv, v niektorých prípadoch môže byť spôsobená iným vážnym zdravotným problémom. Napríklad taká reumatoidná artritída (zápal kĺbov), meningitída (zápalový stav) alebo rakovina, môže spôsobiť nepríjemné pocity v krku.

Ak vás trápi bolesť šije viac ako týždeň a nie je to lepšie ani pri domácej liečbe, mali by ste navštíviť lekára. Lekára určite navštívte v prípade, že máte slabosť aj v rukách a nohách, ak strácate kontrolu nad močových mechúrom alebo črevami.

bolesť krku

Domáca liečba bolesti šije

Patríte k tým, ktorí neradí navštevujú lekára a skôr, než vás k tomu okolnosti prinútia, skúšate domácu liečbu? Tak v tom prípade musíte vyskúšať Allga San® Mobil Kosodrevinový gél, ktorý obsahuje cenný kosodrevinový olej z oblasti Allgäu, extrakt z arniky a vitamín E. Rozmaznávajte a ošetrujte ním šiju, chrbát a nohy, ktoré vám pomôže uvoľniť.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk