Zvýšená tvorba akné počas leta: Čo ju spôsobuje?

Aké sú vaše predstavy o lete? Tiež myslíte na leňošenie na pláži, všetky tie festivaly, grilovačky s priateľmi, hrejivé dotyky slnečných lúčov, kokteily a sezónne ovocie? Všetko je to akýmsi balzamom pre dušu, ale aj nástrahou pre našu pokožku. Zvyšujúce sa teploty majú totižto aj vedľajší účinok, ktorým je letné akné. Zvýšená tvorba akné počas leta, dokonca, nemusí potrápiť len násťročných. Častejšie sa stretávame aj s dospelými, ktorí s týmto problémom počas leta bojujú. Veď napríklad aj taký pot stekajúci po tvári alebo po chrbte môže prispieť k tvorbe akné.

Dôvodov, prečo vzniká akné počas leta, je nespočetné množstvo. Poďte sa však pozrieť na tie najčastejšie, ktorých elimináciou môžete aj vy získať krásnu pleť bez nedokonalostí.

grilované jedlá a akné

Pozor na klasické letné jedla, ktoré spôsobujú akné!

Za tvorbu akné si častokrát môžeme aj sami a vôbec si to neuvedomujeme. Počas leta totižto máme tendenciu konzumovať sladké a alkoholické nápoje, grilované jedlá a iné pochutiny, ktoré sú síce chutné, no majú vysoký glykemický index. Čo znamená, že zvyšujú hladinu inzulínu v organizme, a tým zvyšujú produkciu kožného mazu. Kožný maz zase spôsobuje upchávanie pórov a v kombinácii s baktériami a nečistotami, ktoré sa nachádzajú na povrchu pokožky, môžu zvýšiť tvorbu akné.

Ak by sme to mali rozmeniť na drobné, tak grilované a vyprážané jedlá preťažujú hrubé črevo, čo sa odráža na trávení a v konečnom dôsledku aj na stave pokožky. Podobne to je aj s ovocím, sladkými nápojmi, zmrzlinou a pod. Hovorí sa, že ovocie je zdravé, avšak existujú niektoré druhy, ktoré majú vysoký obsah cukru a práve sacharidy sa môžu podpísať pod vznik akné. Takže, ak nechcete počas leta riešiť problémy s akné, tak si dávajte pozor na to, čo konzumujete.

pitný režim počas leta

Nedostatočný pitný režim

Pitný režim je postrachom každého z nás. Vieme o tom, že potrebujeme počas dňa vypiť dostatočné množstvo tekutín a aj napriek tomu máme občas problém vypiť pohár vody. Nedostatok času? Zábudlivosť? Naháňanie sa za niečím? Aký je váš dôvod, prečo nepijete dostatok vody a hlavne nie počas leta, kedy sa ortuť v teplomeroch šplhá do závratných výšin?

Niektorí uvádzajú zvýšení výskyt potenia sa ako dôvod, prečo je ich pitný režim nedostatočný. Ale na druhej strane by ste mali vedieť, že voda pomáha organizmu vylúčiť všetky toxíny, ktoré sa v ňom nachádzajú. Ak sa telo nedokáže zbaviť toxínov, tak tie sa začnú usádzať v celom organizme, čo rovnako môže spôsobiť zvýšený výskyt akné na pokožke.

Festivaly a akné? Ako to?

Festivaly sú o dobrej hudbe, kamarátoch, častokrát o alkohole, prebdených nociach, skvelej zábave,… Ale ako môžeme festivaly spájať s akné? Veľmi jednoducho! Veď kto by myslel na niečo, ako je poriadne odlíčenie pleti, keď sa ukladá do stanu v nádeji, že si pospí aspoň hodinku? Asi málokto. A práve makeup, ale aj iné nečistoty a baktérie, ktoré sa na pleti usádzajú po celý deň, môžu spôsobiť vznik akné. Ak a teda chystáte na letný festival, tak si nezabudnite do batohu okrem stanu a spacích vakov, pribaliť aj produkty na vyčistenie pleti!

SIB Pure Skin

Dovidenia letné akné vďaka SIB!

Odstrániť akné je behom na dlhú trať. Okrem správnej životosprávy, sebakontroly a odriekania si niektorých jedál, je potrebné dbať aj na správnu hygienu. Teda ruky preč z tváre, pretože môžete svoje akné zhoršiť – namiesto toho zaraďte do svojej starostlivosti o pleť prípravky, ktoré sú určené na odstránenie akné.

Takým prípravkom je Skin in Balance Pure Skin hydratačné fluidum určené pre potreby problematickej pleti. Tento prípravok redukuje začervenanie a zanecháva pokožku matnú. Neobsahuje olej, no na druhej strane obsahuje zinok, mikrostriebro a extrakt z olivových listov, ktoré pokožku zjemňujú a vyhladzujú jej textúru a samozrejme zmierňujú akné a jeho výskyt na pleti.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV