Zosieťovaná kyselina hyalurónová – spoznajte zázrak a jeho účinky

Ak chcete, aby bola vaša pleť mäkšia, jemnejšia a viac vyhladená – čo znamená, že chcete hladšie jemné línie a vrásky, tak v tom prípade existuje len jedna zložka, ktorú vaša pleť skutočne potrebuje. Tou zložkou je kyselina hyalurónová (HA). Počuli ste aj o jej „sestre“? Zosieťovaná kyselina hyalurónová má rovnako priaznivé účinky.

Ak sa vám vytvárajú šupinky na tvári, vaša pleť je napnutá a nedostatočne hydratovaná, tak v tom prípade je zosieťovaná kyselina hyalurónová presne to, čo potrebujete začleniť do vašej bežnej rutiny.

ako predchádzať starnutiu pleti

Zosieťovaná vs. nezosieťovaná kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová predstavuje prirodzene sa vyskytujúcu zložku v našom tele. Vyskytuje sa aj v našej pokožke. Mohli by sme povedať, že kyselina hyalurónová predstavuje molekulu, ktorá sa prostredníctvom chemických procesov jednoducho rozpadá a prepája s ďalšími molekulami, čo z nej robí odolnejšiu molekulu. Takto dokáže táto kyselina preniknúť do hlbších vrstiev pokožky a hydratovať ju takpovediac z vnútra.

Zosieťovaná kyselina hyalurónová je v podstate „obyčajnou“ kyselinou, ktorá však vytvára pevnejšie molekuly, je odolnejšia, dokáže absorbovať väčšie množstvo vody, čím je vďaka nej pokožka viac vyživená, pevnejšia a hydratovaná. Aby sme to zjednodušili, zosieťovaná kyselina hyalurónová je účinnejšia ako samotná kyselina hyalurónová. Štúdie tiež preukázali, že zosieťovaná HA je skvelým lapačom voľných radikálov, čo je kľúčové pre zdravú a pružnú pokožku. Preto je vhodnejšie siahať práve po pleťových a telových produktoch, ktoré obsahujú práve zosieťovanú kyselinu.triky pre mladšiu pleť

 

Výhody používania zosieťovanej HA

Postupne, ako starneme, naša pokožka je menej pružná, začína byť náchylná na tvorbu vrások a dehydratáciu. Preto zosieťovaná HA zohráva celkom dôležitú úlohu v zdraví pokožky, a to vďaka svojej jedinečnej schopnosti zadržiavať vodu v pokožke.

Dokonca ju môžeme považovať za takého „chameleoníka“, pretože sa dokáže prispôsobiť požiadavkám pleti a aktuálnemu ročnému obdobiu. V závislosti od toho poskytuje pokožke potrebnú dávku hydratácie.

Okrem hydratácie, ktorá je základom zdravo vyzerajúcej a hlavne krásnej pleti, môžeme povedať, že kyselina HA zmierňuje tvorbu šupiniek na pokožke, prispieva k vyhladeniu kontúr tváre a vo všeobecnosti prispieva k jej krásnemu vzhľadu. Navyše, ako sme uviedli vyššie, tak chráni pokožku pred voľnými radikálmi – pred UV lúčmi, ktoré môžu na pokožke vytvárať slnečné škvrny.

Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam + vyhladenie

Zosieťovaná HA v koncentrovanom balení

Zosieťovanú kyselinu hyalurónovú v dnešnej dobe (vďaka jej účinkom) môžete nájsť v množstve pleťových produktov, ktoré prispievajú k vyhladeniu pleti. Nájdete ju aj v pleťovom sére – Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam + vyhladenie, ktoré účinne pôsobí proti vráskam, intenzívne pokožku hydratuje a redukuje vrásky.

Vyskúšali ste ho už?

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV