Zaujímavosti o maskare: Toto by ste mali o nej vedieť!

Máloktorá dáma si uvedomuje, aký poklad sa ukrýva v jej kozmetickej taštičke. Síce pre niekoho je najväčším pokladom make-up alebo korektor, no pre nás je tou najväčšou výhrou v make-up taštičke riasenka. Je to produkt, ktorý dokáže premeniť každý nudný pohľad na očarujúci a luxusne vyzerajúci. Avšak existujú veci, ktoré by ste mali vedieť o svojej maskare. Nejde totižto len o obyčajný produkt, ktorý iba tónuje riasy. Čo teda ešte taká riasenka dokáže a aké sú jej účinky?

riasenka

Základy exspirácie riasenky

Čím staršie, tým lepšie. Toto porekadlo rozhodne platí v prípade vín, ale určite sa netýka aj riaseniek. Riasenky, ako aj iné produkty, podliehajú exspirácii. Práve preto by sme sa vždy mali riadiť znakmi uvedenými na obale, ktoré označujú dobu, počas ktorej je možné daný produkt používať. V prípade riaseniek je doba exspirácie 3 mesiace. Po uplynutí tejto doby by ste sa mali riasenky určite zbaviť. Tá totižto obsahuje množstvo baktérii, ktoré časom môžu spôsobiť podráždenie alebo alergickú reakciu.

Samozrejme, existujú prípady, kedy riasenka vyschne oveľa skôr (najmä vtedy, keď ju zabudnete poriadne zavrieť). V takom prípade však môžete vyskúšať predĺžiť jej životnosť, a to prostredníctvom očných kvapiek alebo jej zahriatím v prevarenej vode. Aj v tomto prípade však platí, že takto predĺžiť životnosť riasenky môžete len raz.

aplikácia riasenky

Dokáže chrániť riasy

Vo všeobecnosti platí, že riasenky by ste mali meniť,  a to pravidelne. A rovnako by ste ich nemali zdieľať s inými osobami. Riasenky totižto pri správnom používaní dokážu ochrániť riasy. Možno to znie neuveriteľne, no ak zvolíte správne, tak riasenka môže nielen ochrániť vaše riasy, ale dokonca ich posilniť a podporiť ich rast.

Siahnite v takomto prípade po MASCARA med riasenke, ktoré obsahuje účinné látky stimulujúce rast rias, zároveň ich tónuje na čierno a ošetruje.

MASCARA med

Farebné variácie riaseniek

V dnešnej dobe si môžete vyberať zo širokého spektra riaseniek, ktoré vaše riasy vytočia do nebies, dodajú objem a zároveň ich predĺžia. Avšak ďalším kritériom, na základe ktorého si môžete vyberať z kvanta riaseniek je farba. Zelené, modré, fialové, zlaté… – skutočne sa pri výbere nemusíte vôbec obmedzovať.

Ak ale predsa len patríte ku klasičkám, tak je nám jasné, že váš výber je stále obmedzený len na čiernu. V tom prípade teda vyskúšajte niektorú z našich stálic MASCARA med riaseniek.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV