výhradne zastupujeme štrnásť výrobcov prírodnej kozmetiky a liečiv. u nás ich nájdete za najlepšie ceny.

Zatočte s vráskami okolo očí

Pokožka v okolí očí je oveľa tenšia a má inú štruktúru ako pokožka na zvyšku tváre. Vzhľadom k tomu, že oči sú oknom do duše a máme ich otvorené väčšinu času, tak tento fakt si vyberá daň a podpisuje sa pod vznik vrások, zmenu farby pokožky, alebo sa na nej môžu prejavovať príznaky napätia.

Najlepším riešením je často odpočívať (nechať oči oddýchnuť). No v prípade, že sa vám v okolí očí vytvorili vrásky, vyskúšajte rôzne formy ich ošetrenia, ktoré vám pomôžu znížiť ich viditeľnosť.

 

Laserový resurfacing

Jednou z najpopulárnejších liečebných postupov pre ošetrenie vrások pod laserom je práve laserový resurfacing. Táto metóda zahŕňa použitie laserového lúča, ktorý v podstate spáli vrchnú vrstvu pokožky a tým spôsobí, že sa v ďalšej vrstve začne produkovať kolagén. Laserová liečba je vhodná hlavne pre jemnejšie linky než pre hlboké vrásky. Po takomto ošetrení ostáva pokožka ružová, citlivá, ale skvelo ošetrená a po jej upokojení (zahojení) bude vyzerať mladšie.

Očné krémy

Mnoho kozmetických spoločností predáva krémy a gély pod oči, ktoré sú určené na redukciu jemných liniek, vrások alebo tmavých kruhov pod očami. Tieto produkty v princípe fungujú tak, že pomáhajú cirkulácii krvi, čo v konečnom dôsledku prispieva k zmierneniu viditeľnosti vrások.

V našej ponuke nájdete najnovší prírastok, ktorým je Pharma Hyaluron Očný krém. Ten hydratuje suchú a citlivú pokožku očného okolia. Jemné vrásky sú vyhladené, kruhy pod očami a opuch sa zmiernia. Je určený na každodenné ranné a večerné použitie. Naneste ho na očistenú pokožku v okolí očí – jemne ho vklepte do citlivých očných partií.

Domáce ošetrenie

Skvelé prostriedky na vrásky pod očami nájdete aj vo svojej kuchynskej lekárni. Aplikujte si surové vaječné bielka na oblasť po očami a nechajte pôsobiť približne 15 minút. Ak sú vaječné bielka suché, tak ich jednoducho zotrite utierkou. Ďalším skvelým prostriedkom, ktorý môžete použiť na ošetrenie očného okolia, je ricínový olej – ten má prijateľné hydratačné účinky.

Oddych a relax

Ak trávite veľa času na počítači, tak nechajte oči na pár minút oddýchnuť. Jednoducho si počas práce doprajte od neho oddych. Snažte sa približne každú hodinu na niekoľko minút zavrieť oči. Gélová maska na oči, najlepšie vychladená, pomáha znižovať opuch a utiahnuť krvné cievy, čo pomáha znižovať tvorbu vrások a minimalizovať vznik jemných liniek. Ďalšou možnosťou je použitie plátkov uhoriek, s ktorými si doprajte príjemný aspoň 15 minútový relax.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Kontakt telefon02-4594 5290
naturprodukt@naturprodukt.sk
aktuálne zľavy a novinky sa dozviete aj tu
Top