Výhody a nevýhody používania zubnej nite

To, že by sme si mali čistiť zuby, to už máme akosi zaužívané a ich umývanie už patrí ku každodennej rannej a večernej rutine. No mnoho z nás ešte stále bojuje s čistením medzizubných priestorov. Môže to byť v dôsledku nedostatku času, pohodlia alebo neschopnosti. Našťastie, existuje niekoľko možností ako si vyčistiť medzizubné priestory.

Zdravé ústa a zdravá ústna dutina si vyžadujú správnu domácu starostlivosť. Podľa odborníkov, by sme si mali zuby umývať minimálne dvakrát denne a medzizubné priestory aspoň raz denne. Pretože správne čistenie zubov pomáha odstraňovať plaky, baktérie a zvyšky potravín zo zubov a ďasien, čo v konečnom dôsledku prispieva k ich zdraviu.

To, že by sme si mali čistiť zuby, to už máme akosi zaužívané a ich umývanie už patrí ku každodennej rannej a večernej rutine. No mnoho z nás ešte stále bojuje s čistením medzizubných priestorov. Môže to byť v dôsledku nedostatku času, pohodlia alebo neschopnosti. Našťastie, existuje niekoľko možností ako si vyčistiť medzizubné priestory.

Čistenie zubných priestorov je teda dôležité – aké sú však možnosti?

  • dentálna niť – dentálne nite predstavujú sieť navzájom prepletených vlákien, ktoré sa ľahko dostanú do medzizubných priestorov. Pri nich si môžete vyberať medzi voskovanými niťami, niťami s mentolovým nádychom a pod. Stačí si niť odviť z cievky, uviazať okolo 2 prstov a jemne posúvať medzi zubami hore a dole.
  • medzizubná kefka – používate v domácnosti kefu na fľaše? Tak presne takto vyzerá aj medzizubná kefka avšak niekoľkonásobne zmenšená. K tenkému hrotu sú pripevnené štetiny, ktoré jemne čistia medzizubné priestory. Pri nich si môžete vyberať z rôznych veľkostí a keďže nie všetky sedia každému, tak sa poraďte so svojim zubárom, ktorý vám odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Môže sa stať, že budete potrebovať aj viac veľkostí, aby ste si všetky medzizubné priestory vyčistili dôkladne.
  • ústna voda – najjednoduchším spôsobom, akým si môžete vyčistiť aj medzizubné priestory, je ústna voda. Tá je však len doplnkom k bežnej starostlivosti a teda nikdy nenahradí celkové čistenie. Dodá príjemný svieži dych, dostane sa do medzizubných priestorov, no v konečnom dôsledku nie je až taká účinná ako dentálna niť alebo medzizubné kefky.

Aké sú výhody a nevýhody používania dentálnej nite?

  • pri jej používaní nepotrebujete používať zrkadlo, zvládnete to aj bez neho
  • dentálna niť je zväčša voskovaná, a preto ľahučko zapadne aj medzi najtesnejšie priestory medzi zubami – nie je potrebné žiadne ďalšie mazivo ani nič podobné
  • pri jej používaní je malá pravdepodobnosť poškodenia mäkkého tkaniva, dokonca ani pri nadmernom tlaku by nemalo dôjsť k jeho poškodeniu
  • dentálna niť je sterilná, pretože používate len jeden kus, ktorý po použití nemusíte oplachovať ani čistiť, jednoducho ho odhodíte do koša
  • na druhej strane, používanie dentálnej nite nie je veľmi vhodné pre tých, ktorý majú nasadené zubné prístroje (rovnátka)
  • môže byť dráždivá pre ľudí, ktorí majú citlivé ďasná, pretože im môže spôsobiť krvácanie

 

Používanie zubnej nite má zväčša samé výhody. Dôležité je len vedieť ju správne používať. Ak ste sa rozhodli používanie zubnej nite začleniť do vašej každodennej starostlivosti, tak vám odporúčame Lacalut zubnú niť. Povoskovaná, pevná nylonová niť dôkladne čistí a osviežuje vďaka extra silnej mätovej príchuti. Čistenie medzizubných priestorov zubnou niťou je bezpečné a dôkladné. O správnom používaní dentálnej nite sa však poraďte so zubným lekárom, alebo zubným hygienikom, pretože jej nesprávne používanie môže viesť k poškodeniu ďasien.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students