Vitamín E v kozmetike: Aké sú jeho účinky na vlasy?

Vitamín E je známy ako antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Hoci ho môžeme nájsť v strave alebo v doplnkovej forme, mnoho výrobcov ho pridáva aj do kozmetických produktov – a to z dobrého dôvodu!

Vitamín sa v dermatológii používa už od päťdesiatych rokov, aby pomáhal chrániť pokožku pred starnutím, zápalom a poškodením vplyvom slnečného žiarenia. Tento antioxidant, ktorý je rozpustný v tukoch, je dôležitý pre udržanie zdravej pokožky a imunitného systému. No to nie je všetko! Vitamín E slúži aj na zlepšenie stavu vašich vlasov. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa!

krásne vlasy

Ako vplýva vitamín E na kvalitu vlasov?

Výskum naznačuje, že tento vitamín môže pomôcť zlepšiť celkové zdravie nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Práve preto mu pripisujú krásnu a žiarivú hrivu.

  • Zabraňuje vypadávaniu vlasov – ak ešte stále bojujete s vypadávaním vlasov, tak vitamín E je pre vás skvelým riešením – ten totižto zlepšuje rast vlasov. Jeho vitamínové antioxidačné vlastnosti prispievajú k zníženiu oxidačného stresu na pokožke hlavy, čo v konečnom dôsledku prispieva k zníženiu vypadávania vlasov.
  • Zlepšuje krvný obeh pokožky – tento vitamín môže zvýšiť tok krvi, čo koniec koncov zlepšuje zdravie vlasov. A navyše, zlepšenie prietoku krvi podporuje rast vlasov a vlasové folikuly.
  • Hydratuje pokožku hlavy – vitamín je dôležitý pre vytváranie ochrannej bariéry na povrchu kože a tým udržiavaniu vlhkosti. Ak máte problémy so suchou a podráždenou pokožkou hlavy, môže byť za tým nedostatok tohto vitamínu.
  • Pridáva lesk vlasom – tento bod úzko súvisí s predchádzajúcim. Ak bude vaša pokožka hlavy dostatočne hydratovaná, budú aj vaše vlasy lesklé. Totižto na povrchu pokožky sa nachádza vrstva tuku, ktorá vyživuje nielen folikuly, ale aj vlasy – pri jej nedostatku môžu vaše vlasy pôsobiť sucho, môžu byť polámané a bez života. Vitamín E ochraňuje túto vrstvu tuku a zabraňuje jej miznutiu.

Parusan

Vitamín E v kozmetickom priemysle

Ako sme spomínali, vitamín E má široké možnosti využitia. Slúži nielen pre naše zdravie, ale aj krásu, preto môžeme povedať, že sa jedná o dôležitý vitamín, ktorý by mal byť dopĺňaný prostredníctvom stravy.  Okrem vyváženej stravy, však môžete vsadiť aj na kozmetické produkty, ktoré daný vitamín E obsahuje. Pre podporu rastu vlasov vyskúšajte PARUSAN Stimulátor šampón pre ženy, ktorý obsahuje vysoko kvalitné látky (biotín, L-arginín, vitamín E) a špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich rast.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV