Vitamín E v kozmetike: Aké sú jeho účinky na vlasy?

Vitamín E je známy ako antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Hoci ho môžeme nájsť v strave alebo v doplnkovej forme, mnoho výrobcov ho pridáva aj do kozmetických produktov – a to z dobrého dôvodu!

Vitamín sa v dermatológii používa už od päťdesiatych rokov, aby pomáhal chrániť pokožku pred starnutím, zápalom a poškodením vplyvom slnečného žiarenia. Tento antioxidant, ktorý je rozpustný v tukoch, je dôležitý pre udržanie zdravej pokožky a imunitného systému. No to nie je všetko! Vitamín E slúži aj na zlepšenie stavu vašich vlasov. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa!

krásne vlasy

Ako vplýva vitamín E na kvalitu vlasov?

Výskum naznačuje, že tento vitamín môže pomôcť zlepšiť celkové zdravie nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Práve preto mu pripisujú krásnu a žiarivú hrivu.

  • Zabraňuje vypadávaniu vlasov – ak ešte stále bojujete s vypadávaním vlasov, tak vitamín E je pre vás skvelým riešením – ten totižto zlepšuje rast vlasov. Jeho vitamínové antioxidačné vlastnosti prispievajú k zníženiu oxidačného stresu na pokožke hlavy, čo v konečnom dôsledku prispieva k zníženiu vypadávania vlasov.
  • Zlepšuje krvný obeh pokožky – tento vitamín môže zvýšiť tok krvi, čo koniec koncov zlepšuje zdravie vlasov. A navyše, zlepšenie prietoku krvi podporuje rast vlasov a vlasové folikuly.
  • Hydratuje pokožku hlavy – vitamín je dôležitý pre vytváranie ochrannej bariéry na povrchu kože a tým udržiavaniu vlhkosti. Ak máte problémy so suchou a podráždenou pokožkou hlavy, môže byť za tým nedostatok tohto vitamínu.
  • Pridáva lesk vlasom – tento bod úzko súvisí s predchádzajúcim. Ak bude vaša pokožka hlavy dostatočne hydratovaná, budú aj vaše vlasy lesklé. Totižto na povrchu pokožky sa nachádza vrstva tuku, ktorá vyživuje nielen folikuly, ale aj vlasy – pri jej nedostatku môžu vaše vlasy pôsobiť sucho, môžu byť polámané a bez života. Vitamín E ochraňuje túto vrstvu tuku a zabraňuje jej miznutiu.

Parusan

Vitamín E v kozmetickom priemysle

Ako sme spomínali, vitamín E má široké možnosti využitia. Slúži nielen pre naše zdravie, ale aj krásu, preto môžeme povedať, že sa jedná o dôležitý vitamín, ktorý by mal byť dopĺňaný prostredníctvom stravy.  Okrem vyváženej stravy, však môžete vsadiť aj na kozmetické produkty, ktoré daný vitamín E obsahuje. Pre podporu rastu vlasov vyskúšajte PARUSAN Stimulátor šampón pre ženy, ktorý obsahuje vysoko kvalitné látky (biotín, L-arginín, vitamín E) a špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich rast.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students