Viete aké účinky má kosodrevinová silica na vaše telo?

Zjavne existuje dobrý dôvod, prečo v mnohých domácnostiach rozvoniava les a hlavne ihličnaté stromy. Borovicová silica sa totižto využíva ako jedna z prísad, ktoré sa používajú v čistiacich prostriedkoch na podlahu. Začínate už aj vy uvažovať, či takýto máte? Tak predtým, než to pôjdete skontrolovať, tak si prečítajte, aké účinky kosodrevinová silica v skutočnosti má. Ale pozor, dnes sa budeme venovať tým, ktoré blahodarne pôsobia na naše telo!

Kosodrevinová silica získaná z ihličiek borovice predstavuje silnú terapeutickú pomôcku, ktorá vďaka obsiahnutým zložkám pôsobí proti škodlivým látkam nachádzajúcich sa v organizme. To je to, čo robí tento prostriedok  skvelým prostriedkom, ktorý predstavuje všeliek nie len pre naše dýchacie cesty, ale aj telo ako také.

Allga San produkty

Kosodrevinová silica a bolesť

Esenciálny olej z ihličiek borovice (správne silica) má upokojujúce vlastnosti, ktoré ho robia ideálnym olejom na zmiernenie bolesti. Má povzbudzujúce účinky, ktoré dokážu rozprúdiť krv v organizme. Takýmto spôsobom silica pomáha urýchliť regeneráciu buniek a zmierniť bolesť pri jej zdroji vypuknutia.

Jeho hojivé účinky tiež pomáhajú zmierniť opuch a podráždenie súvisiace s bolesťou kĺbov. Stačí ho pridať do teplého kúpeľa alebo masážneho oleja a uľaviť si tak od bolesti. Poprípade použite telové krémy s obsahom kosodrevinovej silice, ktoré predstavujú prevenciu pred zápalom.

účinky kosodrevinovej silice

Olej, toxíny bolesť hlavy

Kosodrevinová silica  pôsobí aj ako aromaterapia, vďaka čomu vám môže pomôcť zmierniť bolesť hlavy. Táto silica totižto pomáha znižovať prítomnosť toxínov v domácnosti, ktoré patria medzi najčastejšie spúšťače bolesti hlavy. Vďaka tomu kosodrevinová silica pôsobí aj ako prírodný liek proti bolestiam hlavy.

Dokonca je tiež účinný na zmiernenie stresu a navodzuje príjemnú atmosféru. Dobrý dôvod na to, aby ste nechali svoju domácnosť rozvoniavať v opojnej vôni borovicového ihličia, ktoré navyše v tomto období vo vašej domácnosti navodí príjemnú vianočnú atmosféru.

borovicová silica

Protizápalové účinky

Kosodrevinová silica predstavuje prírodné analgetikum s protizápalovými účinkami. Môžete ho teda použiť napríklad pri popáleninách, ale aj pri ošetrovaní aknóznej pokožky, ekzému, psoriázy a pod. Je vhodný aj na ošetrovanie pokožky, pretože pôsobí proti vplyvom voľných radikálov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV