Umývanie vlasov má mať tieto základné kroky

Umývanie vlasov nie je žiadna veda. Avšak vedeli ste, že existuje správny postup akým si umývať vlasy tak, aby boli lesklé a pevné? Väčšina kaderníkov odporúča päťminútové umývanie vlasov 3 až 4-krát týždenne. To však závisí od typu vašich vlasov, od rýchlosti vytvárania kožného mazu a pod.

Umývanie vlasov nie je žiadna veda. Avšak vedeli ste, že existuje správny postup akým si umývať vlasy tak, aby boli lesklé a pevné? Väčšina kaderníkov odporúča päťminútové umývanie vlasov 3 až 4-krát týždenne. To však závisí od typu vašich vlasov, od rýchlosti vytvárania kožného mazu a pod.

Viete čo je základom? Základom pre zdravé vlasy je správna starostlivosť, ktorá začína zdravou pokožkou hlavy. Každý z nás má nejaké triky (ako napríklad umývanie vlasov v studenej vode), svoje postupy a pod. Naučte sa s nami správne kroky pri umývaní vlasov.

1. Čistenie vlasov pred sprchou

Začnite s čistením vlasov ešte pred tým, než vleziete do sprchy. Prostredníctvom kefy/hrebeňa si z nich vyčešete vypadnuté vlasy, ktoré by sa zachytili v odtoku. Takéto kefovanie tiež prispeje k stimulácii pokožky hlavy, čo v konečnom dôsledku prispeje k ich rastu.

2. Šampónovanie

V druhom kroku si navlhčite vlasy a začnite si ich umývať s vašim obľúbeným šampónom. Začnite od korienkov a pokračujte až ku končekom.

Tu platí, že by ste mali zvoliť šampón v závislosti od potrieb vašej koruny krásy. Ak sú suché použite hydratačné šampóny, ak sa vám rýchlo mastia tak vyskúšajte šampón práve na to. Ak vám vlasy vypadávajú vo väčšom množstve, než je to prirodzené, tak vyskúšajte PARUSAN Stimulátor Šampón pre ženy, ktorý podporuje prekrvenie pokožky hlavy, vyživuje ju, pôsobí proti vypadávaniu vlasov a podporuje opätovný rast vlasov.

3. Emulgovanie šampónu

Ak máte dlhé vlasy, možno budete potrebovať pridať viac šampónu. No ako náhle si myslíte, že sú vaše vlasy čisté a je čas ich opláchnuť, tak ešte počkajte. Doprajte si dvojminútovú masáž pokožky hlavy prostredníctvom prstov. Jemne masírujte hlavu kruhovými pohybmi a z času načas nadvihnite vlasy. Po každých 20 sekundách pridajte trochu vody na vlasy. Tento spôsob masáže hlavy sa nazýva emulgovanie šampónu – takto využijete celkový potenciál šampónu a zlepšíte cirkuláciu pokožky hlavy.

4. Žiadaný oplach

Prišiel čas na oplach šampónu z vlasov. Takto sa zbavíte nielen všetkých zvyškov šampónu, ale aj špinavých zvyškov, ktoré sa počas celého dňa usadili vo vašich vlasoch. Ak chcete, môžete pri oplachovaní ubrať na teplote vody. Vlažnejšia voda je šetrnejšia voči vonkajšej vrstve pokožky, čím nedôjde k strate ich vlhkosti. Vlasy sú tak viac hydratované.

5. Kondicionér alebo niečo extra

Ak sú vaše vlasy úplne očistené, môžete pridať kondicionér do strednej dĺžky vlasov a na končeky. Kondicionér vám pomôže ľahšie vlasy rozčesať, hydratovať a zaceliť rozštiepené končeky. Kondicionér nechajte chvíľku pôsobiť a následne opláchnite vlažnou vodou.

Skvelým produktom pre vlasy sú aj masky. Tie by sme im mali dopriať aspoň raz týždenne. Aj v tomto prípade platí, že môžete zvoliť typ masky v závislosti od typu vlasov. 

Extra produktom na vlasy je PARUSAN Energizer Tonikum pre ženy. Je to výživný koncentrát, ktorý dodáva špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Okrem mnohých vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arginínu, vitamínu E) obsahuje aj špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV