Trápi vás začervenená pleť? Vieme, ako s ňou skoncovať!

Ak vaša pleť vyzerá, akoby ste po nej prechádzali drôtenou kefou a vytvárajú sa vám na nej hrbole, ktoré miestami pripomínajú akné, tak vitajte medzi tými, ktorí majú do činenia s rosaceou. Ak vás však trápi začervenená pleť s rozšírenými žilkami, tak sa jedná o kuperózu, ktorá je prejavom už spomínanej choroby rosacea.

Aké sú prvotné príznaky tohto ochorenia?

Prvou zvláštnosťou, ktorú si všimnete, je začervenanie líc, nosa, brady a čela. Menej často sa tieto začervenané miesta môžu objaviť na krku, hlave, ušiach alebo na hrudi. V extrémnejšom, predovšetkým neliečenom prípade, sa na tvári môžu objaviť rozšírené žilky, opuch a bolesť. Medzi ďalšie príznaky patrí:

  • pálenie pokožky
  • drsná a suchá pokožka
  • rozšírené póry
  • opuchnutý nos

Všetky tieto príznaky sa môžu samé vytratiť, avšak nemáte vyhraté, pretože sa môžu opäť kedykoľvek znova objaviť. Všetky symptómy sa môžu vyvíjať niekoľko týždňov a v prípade, že podceníte starostlivosť, môže sa začervenanie pleti a opuch zhoršiť, či v tom najhoršom prípade zostať natrvalo.

ochorenie pokožky

Čo spôsobuje začervenanie pleti?

V tomto prípade to nie je presne určené. Dokonca ani samotní lekári nevedia príčinu vzniku tohto kožného ochorenia. Mnohí sa však domnievajú, že za tým stojí:

  • genetika – teda odovzdávanie génov z generácie na generáciu. Preto, ak viete o niekom, kto mal vo vašej rodine problémy so začervenanou pokožkou, je možné, že tento problém budete riešiť aj vy
  • krvné cievy – začervenanie pokožky môže byť spôsobené problémami s cievami na tvári, ktoré môžu byť poškodené od slnka, čím sa stávajú viditeľnejšími
  • baktérie – a to tie, ktoré sa nachádzajú v črevách, ale aj na povrchu pokožky, preto je základom vyvážená strava a správna starostlivosť o pleť

coupeliac

Ako sa zbaviť kuperózy?

Bohužiaľ, neexistuje liek na jej liečbu. Avšak, špeciálna starostlivosť o pleť vám pomôže získať nadvládu nad začervenaním pleti. Po čom teda siahnuť?

Odporúčame vám naše úžasné krémy určené priamo na riešenie tohto kožného problému. V prvom rade nezabúdajte na dennú starostlivosť o pleť, prostredníctvom Skin in Balance Coupeliac upokojujúceho denného krému plus proti vráskam s obsahom termálnej vody a vyváženého komplexu účinných látok. Tie pleť intenzívne hydratujú, minimalizujú jej podráždenie a zmierňujú viditeľnosť malých cievok.

Na lokálne použitie obzvlášť začervenaných miest je zase určený Skin in Balance Coupeliac špeciálny gél – intenzívne upokojuje citlivú začervenanú pleť, rozšírené cievky sú menej viditeľné a navyše zabraňuje vzniku nových začervenaných miest.

 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV