Toto sú správne základy bielenia zubov

Bielenie zubov sa v poslednej dobe stálo veľkým hitom, pretože väčšina ľudí sa snaží získať perlovo biele zuby a žiarivý úsmev, ktorý s nimi prichádza do každej miestnosti. Práve preto sa v poslednej dobe zvýšila výroba a predaj bieliacich prostriedkov a zvýšil sa tak konkurenčný boj medzi predajcami. Patríte tiež k tým, ktorí by túžili mať oslňujúci úsmev? Tak v tom prípade by ste mali ovládať základy bielenia zubov.

Bielenie zubov prešlo od akéhosi výstrelku k bežnému úkonu, ktorý robíme každý deň. Kým doposiaľ bolo možné akékoľvek bielenie zubov vykonávať len u zubného lekára, v dnešnej dobe existuje množstvo spôsobov, vďaka ktorým si môžete zuby vybieliť aj v pohodlí domova. Dokonca štatistiky poukazujú na 300 %-ný nárast ľudí, ktorí si nechávajú vybieliť zuby. A to už je veru významný skok dopredu hlavne čo sa týka zubného priemyslu.

žiarivý úsmev

Zuby v skutočnosti nie sú biele!

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale zuby nemajú prirodzene bielu farbu. Zväčša majú sivé alebo žlté sfarbenie, ktoré vďaka optickým trikom dokáže vyzerať naozaj bielo a žiarivo. Všetko závisí len od podtónu vašej pleti alebo make-upu, ktorý používate. Napríklad u žien platí, že správne zvolený rúž na pery dokáže zuby prirodzene a hlavne opticky vybieliť. V skutočnosti sa na zuboch môžu nachádzať fliačiky, ktoré sú ukryté vo vnútri zuba a nie na jeho povrchu. Povrchové škvrny, ktoré sa snažíme vybieliť, vznikajú v dôsledku konzumácie kávy, vína, pri fajčení a pod.

zásady bielenia zubov

Základy bielenia zubov

Pri bielení zubov platí, že by ste sa mali vyhnúť zlozvykom, ktoré každodenne praktizujete. Zuby totižto vystavujete látkam, ktoré môžu zafarbiť zuby, čím bude ich bielenie o to náročnejšie. A rovnako to platí aj v prípade, že ste si zuby nechali vybieliť. Aj keď sú aktuálne žiarivé, pitím kávy alebo vína sa môžu na nich opäť vytvoriť fliačiky, vďaka ktorým už žiarivé nebudú. Áno, máte možnosť si ich nechať opäť vybieliť, ale takýmto častým bielením môžete zvýšiť ich citlivosť. Ako teda na bielenie zubov?

  • Povrchové bielidlá – najjednoduchší spôsob, ako vybieliť zuby je siahnuť po žuvačke alebo zubnej paste, ktorá obsahuje mierne abrazíva (látky, ktoré zuby „obrusujú“). Tie pomáhajú odstrániť povrchové škvrny, avšak v žiadnom prípade nenahradia klasické čistenie zubov.
  • Bielenie u zubára – najideálnejší spôsob, vďaka ktorému získate žiarivejší úsmev už po jednom sedení v zubárskom kresle. Dokonca môžeme povedať, že váš zubný lekár najlepšie pozná stav vašej ústnej dutiny a dokáže odhadnúť vhodnosť alebo nevhodnosť bielenia zubov a samozrejme vás dokáže oboznámiť s prípadnými rizikami (najmä zvýšená citlivosť zubov)
  • Bieliace produkty – poslednou možnosťou, ako si vybieliť svoj chrup, sú bežne dostupné peroxidové produkty. Tie však nepatria k najbezpečnejší, pretože pri ich neodbornom použití si môžete spôsobiť podráždenie mäkkých tkanív (ďasien). Preto o ich vhodnosti používania sa poraďte so svojim zubným lekárom.

V prípade, že túžite po žiarivom úsmeve a chcete ho získať aj v pohodlí svojho domova bez nejakej vyššej finančnej investície, tak nahliadnite do našej ponuky, v ktorej nájdete systém na bielenie zubov, pozostávajúci zo zubnej kefky, pasty a ústnej vody. Pretože aj takými malými krôčikmi, ako je každodenné čistenie zubov, môžete získať žiarivejší úsmev.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV