Top triky na odstránenie bolesti hrdla našich najmenších

Bolesť v krku nepredstavuje len bolesť, je to aj pálenie, šteklenie, svrbenie, pichanie a ďalšie sprievodné príznaky, ktoré sú spôsobené vírusmi a baktériami šíriacimi sa vo vzduchu. K sprievodným príznakom sa tiež pridávajú problémy s prehĺtaním jedla a tekutín. Dospelí si v tomto vedia jednoducho poradiť. Ale ako to je v prípade detí? Aké sú najlepšie triky na odstránenie bolesti hrdla u najmenších?

med a bolesť hrdla

Med

Tento čaj sa už veľmi dlho využíva pre svoje liečivé účinky. Má protizápalové, antioxidačné a adstringentné (sťahujúce) účinky. Štúdiou bolo preukázané, že harmanček, a teda aj harmančekový čaj, je vysoko nápomocný pri liečbe prechladnutia a zmierňovaní jeho príznakov, vrátane bolesti v krku. Navyše podporuje imunitný systém a pomáha bojovať proti šíreniu infekcií v organizme.

Harmančekový čaj

Tento čaj sa už veľmi dlho využíva pre svoje liečivé účinky. Má protizápalové, antioxidačné a adstringentné (sťahujúce) účinky. Štúdiou bolo preukázané, že harmanček a teda aj harmančekový čaj je vysoko nápomocný pri liečbe prechladnutia a zmierňovaní jeho príznakov, vrátane bolesti v krku. Navyše podporuje imunitný systém a pomáha bojovať proti šíreniu infekcií v organizme.

cesnak na bolesť hrdla

Ibištek

Čaj z ibišteka patrí medzi čaje s veľkým “Č“. Obsahuje totiž látku, ktorá dokáže stiahnuť a upokojiť bolesť hrdla. Stačí jednoducho pridať časť sušeného koreňa do šálky vriacej vody a nechať lúhovať. Doprajte tento zázračný čaj svojim deťom (alebo aj sebe) 2 až 3-krát denne a pomôžte im utíšiť bolesť v krku. Pozor, tento čaj by nemali užívať ľudia s cukrovkou, poprípade o možnosti jeho užívania by sa mali poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom. Ibištek totižto môže prispieť k zníženiu hladiny cukru v krvi.

Cesnak náš milovaný

Cesnak je známy ako antibakteriálna surovina, ktorá síce nemá lákavú vôňu a chuť, no jeho účinky každopádne stoja za to. Slúži ako prevencia pred vznikom ochorení, ale zároveň tiež prispieva k zmierneniu príznakov prechladnutia. Je to superpotravina, ktorú využívali aj naši starí rodičia, ktorá rozhodne stojí za to!

Jeho antibakteriálne účinky si rozhodne dokážu poradiť aj s bolesťou hrdla. Stačí len obetovať jeho chuť a bolesť hrdla môže byť razom preč. V prípade detí môžete vyskúšať zmiešať na drobno nakrájaný cesnak s medom a získate tak superbombu, ktorá prospeje detskému hrdielku.

HerbalSept lízanky

Príjemná liečba bolesti v krku

Zbaviť bolesti v krku detí je niekedy nadľudským výkonom, hlavne vtedy, keď kvôli bolesti v krku nemôžu nič prehltnúť. V takom prípade na rad prichádzajú HerbalSept lízanky, ktoré deti zabavia, potešia a navyše vďaka obsiahnutým zložkám zmiernia ich bolesť v krku.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV