Títo pomocníci vám pomôžu zvládnuť predsviatočný stres

Vianoce sú obdobím radosti a pokoja. Avšak dobrá nálada sa môže veľmi rýchlo obrátiť a vy môžete podľahnúť stresu a hnevu. Vianočné pracovné večierky, množstvo práce, nakupovanie darčekov, upratovanie domácnosti – to ešte ani zďaleka nie je všetko, čo môže prispieť k vášmu vystresovaniu. Avšak my poznáme jeden trik, vďaka ktorému dokážete zvládnuť predsviatočný stres (ale aj ten sviatočný) bravúrne a bez akejkoľvek ujmy na zdraví.

ako odbúrať stres

Prečo sa môžete cítiť pred sviatkami vystresovane?

Síce sa o Vianociach hovorí ako o sviatkoch radosti a pokoja, niektorí z nás ten pokoj akosi nenájdu, pretože na nich dolieha celoročný stres. Ak ste aj vy unavení, pod veľkým tlakom, môže to byť z dôvodu:

  • dlhšej pracovnej doby – pred Vianocami a odchodom na zaslúženú dovolenku musia byť všetky projekty dokončené, preto mnohí z nás ostávajú v práci dlhšie, čo môže prispievať k zlej nálade
  • zvýšených výdavkov na nákup vianočných darčekov
  • nedostatku času na nákup vianočných darčekov
  • množstva rodinných či spoločenských udalostí

Dobré jedlo, darčeky a množstvo času stráveného s najbližšími – zopár drobností a ingrediencií, ktoré robia Vianoce Vianocami a najkrajším obdobím roka. Mnohí z nás sa najviac tešia na to, že svoj čas strávia s rodinou. Avšak na druhej strane, aj samotná rodina môže byť dôvodom vášho stresu. Zrazu ste spolu niekoľko dní vkuse a dokonca jednou štúdiou bolo preukázané, že práve tento fakt až u 75 % ľudí prispieva k duševnej nepohode. Čo v takom prípade? Ukradnite si čas len a len pre seba!

meditácia ako spôsob zmierňovania stresu

Venujte sa sebe a svojim potrebám

Ak máte aj vy chuť ujsť niekam ďaleko z kolotoča návštev, od všetkej práce a toho stresu, tak je načase zabezpečiť si oddych vo svojom vlastnom priestore. Vyhnite sa akýmkoľvek rodinným konfliktom tým, že:

  • sa vydáte na zdravotnú prechádzku
  • vypnete si telefón a vyhnete sa tak šéfovi
  • začítate sa do knihy
  • pustite si hudbu a budete nečinne relaxovať

MaxiMag

Magnézium, ale aj vitamín B6 vám pomôžu

Ak už máte dosť toho neustáleho kolotoča každodenných povinností a takto pred Vianocami na vás doliahol všetok stres, ktorý sa valí z každej strany, tak jednoznačne odporúčame vsadiť na doplnenie vitamínovminerálov vášmu organizmu.

Horčík (magnézium) je minerál, ktorý znižuje vyčerpanie a pocit únavy. Podporuje správne fungovanie nervového systému a prispieva k normálnej psychickej funkcii. Keďže stres je úzko spojený s oslabeným imunitným systémom, tak v tom prípade odporúčame využiť silu vitamínu B6, ktorí podporuje normálnu funkciu imunitného systému.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV