Správne čistenie pleti: Za tento ranný rituál sa vám pleť poďakuje!

Možno všetci dobre poznáme dôležitosť správnej starostlivosti o pleť. Tá je dôležitá nielen večer, kedy zo seba dávame dole všetky nánosy mejkapu, ale aj ráno, pričom ranná rutina je rovnako kľúčová pre krásnu zdravú pleť. Zatiaľ, čo nočná starostlivosť je zameraná na riešenie a liečbu rôznych kožných problémov a regeneráciu pokožky počas spánku, ranný rituál je zameraný na ochranu pleti a jej „konzerváciu“.

Najlepšie je zvoliť dvanásť-krokový ranný rituál, počas ktorého sa budeme venovať každej časti našej tváre, ale buďme úprimní: kto má toľko času na to, aby mohol ráno stráviť v kúpeľni aspoň hodinu nanášaním krémov, olejov, gélov a pod.? Povieme vám preto, aké sú základné kroky, ktoré by ste určite nemali vynechávať.

micelárna voda1. Základom je čistenie pleti

Väčšina z nás sa po vylezení z postele osvieži studenou vodou, aby si rozlepil oči a trošku sa prebral. No pozerali ste sa na tento úkon aj z inej stránky? Takéto ranné opláchnutie tváre vodou vás zbaví oleja, ktorý sa počas noci na pleti vytvoril. Avšak, ak k vode pridáte jemný čistiaci gél, vaša pleť bude jasať blahom, pretože ju navyše zbavíte nečistôt, ktoré sa na pleti usadili.

2. Toner alebo micelárna voda

Toneri sú v podstate mnohými neobjavené zázračné produkty, ktoré rozjasňujú pokožku a pripravujú na ďalšiu starostlivosť. Skvelou alternatívou sú aj micelárne vody, ktoré pleť dôkladnejšie zbavia nečistôt a iných usadenín, ktoré spôsobujú nerovnomerný tón pleti a iné kožné problémy.

očný krém3. Nevynechávajte očný krém

Nikdy nezabudnite použiť očný krém aj počas dňa. Očné krémy oplývajú skvelými účinkami, vďaka ktorým zmiernite tmavé kruhy a vačky pod očami, rozjasnite očné okolie a hlavne mu dodáte potrebnú dávku hydratácie. A aby sme nezabudli, očný krém je skvelým podkladom pod korektor, ktorý sa chystáte použiť.

4. Hydratácia nadovšetko

Budeme sa opakovať, ale hydratácia je naozaj potrebná. A to nielen tá vnútorná prostredníctvom správneho pitného režimu, ale aj vonkajšia. Ak máte mastnejšiu pleť, tak vsaďte na zmatňujúce pleťové krémy. Ak ste majiteľmi suchej pokožky, tak naopak, vsaďte na ľahké hydratačné krémy, ktoré pleť nezaťažia, ale na druhej strane jej dodajú potrebnú vlhkosť. Skvelou alternatívou pleťových krémov sú séra (Pharma Hyaluron Koncentráty – proti vráskam, hydratačné a upokojujúce), ktoré vďaka niekoľkým kvapkám, ktoré sú koncentrované a naplnené tými najlepšími zložkami, pleť rozžiaria, hydratujú a pripravia na aplikáciu ďalšieho krému.

ochranný krém5. Nezabúdajte na ochranu pleti

Prednedávnom sme písali o tom, aká je dôležitá celoročná ochrana pleti. Preto len pripomenieme, že posledným krokom správnej rannej rutiny v starostlivosti o pleť, by malo byť nanesenie ochranného pleťového krému, ktorý obsahuje minimálne SPF 15. Aj keď to momentálne nejako extra nepocítite, vaša pleť sa vám v neskoršom veku určite poďakuje.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV