Suché päty po lete? Takto si s nimi poradíte!

Ako sa zbaviť drsnej pokožky na chodidlách? V zimných mesiacoch je dôležité vsadiť na hydratáciu, pretože vo vykúrených miestnostiach naša pokožka nebude jasať blahom. Získať hladké päty môžete aj inak. Vyskúšajte tieto tipy a triky!

Nie je nič viac iritujúcejšie ako popraskané päty, takto po lete. Vždy nám staré mamy hovorievali, že by sme si mali v lete dopriať prechádzky na boso, po jemnej tráve a malinkých kamienkoch, ktoré naše nôžky vyhladia. Rovnako to platí aj pri mori. Piesok dokáže päty jemne obrúsiť, vďaka čomu sú hladké na dotyk. No tento efekt vôbec nevydrží dlho. Skončilo leto a všetko sa, bohužiaľ, opäť vrátilo do pôvodného stavu.

Ako to napraviť? Ako sa zbaviť drsnej pokožky na chodidlách? V zimných mesiacoch je dôležité vsadiť na hydratáciu, pretože vo vykúrených miestnostiach naša pokožka nebude jasať blahom. Získať hladké päty môžete aj inak. Vyskúšajte tieto tipy a triky!

Citrónová šťava

Stačí, ak si spravíte kúpeľ nôh a do vody pridáte citrónovú šťavu. Nechajte nôžky vymočiť aspoň 10 minút. Citrónová šťava pomáha rozpúšťať odumretú pokožku a šupinky, ktoré sa na nej usadili. Vďaka tomu ich ľahšie z chodidiel odstránite.

Olivový olej

Keďže sme vám písali, že hydratácia je alfou a omegou pri starostlivosti o akúkoľvek časť tela, tak vsaďte na olivový olej. Zmiešajte ho s levanduľovým olejom a používajte ako klasický krém. Jeho účinky ešte umocníte vtedy, ak si na nohy navyše natiahnete vrecúško a teplé ponožky. Doprajte si relax a nechajte olivový olej pôsobiť. 

Pemza je skvelým riešením

Ak chcete z chodidiel odstrániť všetku popraskanú kožu, tak vsaďte na pemzu. Táto vulkanická hornina je skvelým nástrojom, ktorý vám pomôže zbaviť sa odumretej pokožky na chodidlách, a rovnako aj drsnej popraskanej kože na pätách. Použitie je nesmierne jednoduché. Doprajte svojim nohám zmäkčujúci kúpeľ a po ňom, pomocou pemzy, odstráňte všetku tvrdú kožu na pätách. Vaše nôžky budú aspoň dočasne hladké.

Parasoftin je vašim záchrancom

Ak chcete vyskúšať nejaký revolučný produkt, tak odporúčame Parasoftin Exfoliačné ponožky. Tieto exfoliačné ponožky obsahujú komplex látok, ktoré penetrujú do zrohovatených vrstiev kože, zmäkčujú ju a nakoniec odstraňujú. Komplex extraktov (extrakt z medu a extrakty z rastlín: opuncia figová, hruška, mučenka jedlá – marakuja, citrón, grapefruit a ananás), urea a alantoín hydratujú suchú pokožku, podporujú jej regeneráciu a obnovu, zanechávajú ju jemnou a vláčnou.

Pri týchto ponožkách sa však výsledný a hlavne požadovaný efekt nedostaví bezprostredne po použití. Použi ich dnes a výsledok sa dostaví v priebehu niekoľkých dní, avšak samotný efekt bude naozaj stáť za to!

Súčasťou balenia sú univerzálne pokožky a 2 balenia s tekutinou, ktorú je potrebné do týchto ponožiek vliať. Následne si ponožky obujte a doprajte si relax. Exfoliačný proces začína spravidla medzi 4. a 7. dňom po aplikácii. Odlúpnuté vrstvy kože opatrne odstráňte. Nikdy kožu neodtŕhajte! Celková regenerácia nastane zvyčajne po 7 až 12 dňoch.

Upozornenie: Produkt je určený výhradne na použitie na chodidlá. Nepoužívajte ho na iné časti tela. Vyhnite sa aplikácii na podráždenú, citlivú alebo poranenú kožu. Nepoužívajte pri precitlivenosti na niektorú zložku obsiahnutú v produkte. Nesmie sa používať u pacientov s cukrovkou, plesňovými ochoreniami a ekzémami. 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV