Suché lupiny – ako a prečo vznikajú a čím sa ich zbaviť

Sneží? No sneží iba u vás? Tak v tom prípade už asi viete, čím je to sneženie spôsobené. Suché lupiny sú tým dôvodom, prečo vás môže svrbieť pokožka hlavy. Sú tým dôvodom, prečo sú vaše ramená posiate malými bielymi vločkami, ktoré síce pripomínajú snehové vločky, no ani zďaleka nimi nie sú.

Dokonca môžeme povedať, že lupiny predstavujú problém, ktorý sa dá len veľmi ťažko zakryť. Nebudete predsa chodiť neustále s čiapkou na hlave. A dokonca, čo je neuveriteľné, tak lupiny trápia približne 50 % dospelej populácie na celom svete. Neuveriteľné číslo a ešte najneuveriteľnejší je fakt, že stále ste neprišli na spôsob, ako ich odstrániť, a to aj napriek tomu, že existuje toľko rôznych spôsobov. Ak sami patríte k tým, ktorí dennodenne bojujú s týmto problémom, tak dôležitejšie ako sa lupín zbaviť je poznať dôvod, prečo vlastne vznikajú.

ako na lupiny

Čo to sú suché lupiny a ako vznikajú?

Suché lupiny sú biele šupinky, ktoré sa samé oddeľujú od pokožky hlavy. Vďaka tomu sú viac viditeľné a padajú z vlasov. Preto pri každom zatrasení hlavou môžete mať pocit, ako keby skutočne snežilo. Tento druh lupín je navyše sprevádzaný svrbením, a často aj začervenaním pokožky hlavy. Veď buďte k sebe úprimní – koľkokrát ste sa pristihli pri tom, že ste si škriabali hlavu, pretože vás to nepríjemné svrbenie privádzalo do šialenstva?

Lupiny môžu mať rôzne príčiny vzniku. Najčastejšie sa však spájajú s:

  • genetickou predispozíciou – lupiny môžete zdediť po vašich predkoch
  • hormonálnymi zmenami – napríklad aj tehotenstvo môže mať vplyv na vznik lupín
  • stresom – dlhodobý stres sa rovnako podpisuje pod vznik lupín
  • životným štýlom – zlá životospráva má nepriaznivý vplyv aj na výživu pokožky hlavy

Forforin šampón na suché lupiny

Ako na suché lupiny?

V prípade bielych padajúcich vločiek je veľmi dôležité rozlišovať medzi suchou pokožkou hlavy a lupinami. Totižto v oboch prípadoch môžete pozorovať padanie lupín. Jednoduchým spôsobom, ako to zistiť, je aplikovať krém alebo olej na vlasovú pokožku a nechať pôsobiť. Ak vám lupiny do rána zmiznú, tak vašim problémom nie sú suché lupiny, ale suchá pokožka hlavy. V takom prípade si teda vystačíte s ošetrujúcimi olejmi, ktoré je vhodné vmasírovať do pokožky hlavy.

No ak vám lupiny do rána nezmiznú, tak je načase zavolať do boja silnejšie prostriedky, a to vlasové šampóny. Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny obsahuje jemné tenzidy, ktoré zanechávajú kyslý ochranný film na pokožke hlavy celistvý, nevysúša pokožku hlavy a vďaka olivovému oleju vytvára ochranný film na podráždenej pokožke hlavy. Šampón tiež obsahuje mätový olej, ktorý zmierňuje svrbenie a zároveň pokožku osviežuje.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV