Starostlivosť o pleť v zimnom období: Top 7 pravidiel!

Zima má svoj šarm. Hlavne vtedy, keď vonku padajú vločky snehu a vy sa v tom okamihu meníte na deti, ktoré sa každú vločku snažia chytiť do dlane alebo jazykom. Áno, aj to patrí k životu. No uvedomili ste si niekedy, ako vplýva zima a hlavne zimné počasie na našu pokožku? Studený vzduch ju zbavuje prirodzených lipidov, ktoré produkuje, a tým dochádza k jej vysúšaniu. Takéto počasie môže dokonca prispieť k tvorbe ekzému, psoriázy a iných kožných problémov. Starostlivosť o pleť v zimnom období je preto na mieste! Aké sú teda pravidlá, ktorými sa riadiť a pleť doslova rozmaznávať?

salónne ošetrenie pleti

  • SPF ochrana počas celého roka

Len preto, že vonku zima a sneh vystriedali slnečné počasie, nemusíte odložiť svoje ochranné krémy proti UV žiareniu. V zime je síce intenzita dopadania UVA a UVB lúčov na zemský povrch nižšia, no stále nie je na nule, preto je potrebné pokožku chrániť aj počas zimy. Takéto krémy s SPF faktorom chránia pleť pred predčasným starnutím, a teda pred vznikom vrások.

  • Profesionálne ošetrenie pleti

Zima je presne tým obdobím, kedy je načase svoju pleť zbaviť slnečných škvŕn (hyperpigmentácie), ktoré sa po lete mohli objaviť aj na vašej tvári. Samozrejme, platí, že počas zimného obdobia by ste mali svojej pleti dopriať dôslednejšiu starostlivosť. A čo je lepšie, ako zveriť svoju pleť do rúk odborníka, ktorý jej „ušije“ starostlivosť na mieru? Šikovné rúčky kozmetičky vám pomôžu zrelaxovať, no zároveň doprajú pokožke potrebnú starostlivosť.

pleťové krémy Doliva

  • Hydratácia je namieste

S nástupom chladnejších dní a vykurovacej sezóny môže byť vaša pokožka suchšia a citlivejšia. Z tohto dôvodu by ste mali myslieť na svoj pitný režim a hydratáciu pleti z jej vnútra. Vymeňte teda kávu za zelený čaj, ktorý má navyše antioxidačné účinky. Zelený čaj môžete dokonca použiť aj na oplachovanie vašej pleti zvonka, čím jej dodáte príjemnú infúziu zeleného čaju  nabitého prospešnými látkami.

  • Prehodnoťte svoju každodennú rutinu

Ak máte pocit, že je vaša pleť extrémne suchá, je pravdepodobné, že potrebuje extra dávku hydratácie a vitamínov. Preto by ste mali do svojej dennej starostlivosti o pleť zaradiť výživnejšie krémy, ktoré budú vašu vyprahnutú pleť hydratovať a zároveň ošetrovať. Aby ste maximalizovali účinky pleťového krému, tak je ho najlepšie do pokožky jemne vmasírovať.

šetrné čistenie pleti

  • Chráňte pokožku pred dermatitídou

Ak si počas zimného obdobia všimnete v okolí nosa alebo obočia malé šupinky, mali by ste zbystriť pozornosť. Nemusí ísť síce o nič vážne, možno je to len obranná reakcia pokožky na aktuálne počasie, no môže ísť aj o dermatitídu, ktorej spúšťačom je práve zimné obdobie. Rozhodne teda vsaďte na ošetrenie pokožky prostredníctvom hydratačného krému. Ak sa stav pokožky nezlepší ani po dôkladnom ošetrovaní a krémovaní, mali by ste navštíviť odborníka, ktorý vám naordinuje potrebnú starostlivosť.

  • Používajte jemnejšie čistiace prostriedky

Kým v lete sme nedali dopustiť na rôzne pílingy s väčšími pílingovými zrniečkami, ktoré našu pleť zbavovali všetkých usadených nečistôt a odumretých buniek, v zimnom období ich vymeňte za jemnejšie a šetrenejšie pílingy s menšími čiastočkami. Tie nebudú pokožku dráždiť a spôsobovať jej tak väčšie pnutie a poškodenie.

starostlivosť o pery

  • Nezabúdajte ani na pery

Chladné počasie môže negatívne pôsobiť aj na pery. Pnutie, bolesť, popraskanie, šupinky to všetko sú následky, ktoré musíme znášať v prípade, že sa nevieme vzdať neustáleho oblizovania pier. Dokonca si takýmto spôsobom môžeme zavariť na ekzém, ktorý sa dokáže vytvoriť veľmi ľahko, no jeho liečba už taká jednoduchá nie je ani z ďaleka. Vymeňte teda oblizovanie pier za ošetrenie prostredníctvom balzamu na pery. A ak sa vám na nich vytvorili šupinky, tak namiesto ich obhrýzania vyskúšajte píling, ktorý vaše pery vyhladí a zjemní.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV