Spoznajte účinky bylinných sirupov

Sú sirupy a sirupy. Niektoré si pridávame do vody na jej ochutenie a na vytvorenie chutných osviežujúcich nápojov a po tých druhých siahame vtedy, keď nás premôže nejaká choroba. Veru, v takýchto prípadoch sú sirupy našou záchranou. No zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú účinky bylinných sirupov a prečo práve bylinky majú takú moc?

Bylinné sirupy sú tými najlepšími prostriedkami na riešenie rôznych zdravotných problémov. Majú lahodnú chuť no obsiahnuté bylinky majú aj priam zázračné účinky. Veď už naši starí rodičia sa spoliehali vo všetkom na silu prírody a jej účinky, ktoré sú naozaj neoceniteľné.

Príroda nám ponúka množstvo bylín, ktoré podporujú naše zdravie. Ktoré bylinky mať teda stále po ruke?

liečivé sirupy

Liečivé bylinky

Existuje nespočetné množstvo byliniek, ktoré majú liečivé účinky. My sme však vybrali tie najzakladanejšie, ktoré si môžete aj sami doma vypestovať a mať ich tak stále po ruke.

  • Šalvia – táto bylinka ma silnú reputáciu už z čias stredoveku, kedy bola používaná na prevenciu pred morovou nákazou. Súčasný výskum však poukazuje na jej schopnosť zlepšiť pamäť a funkciu mozgu. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že táto rastlinka pomáha chrániť človeka pred vznikom Alzheimerovej choroby.
  • Mäta – jedna z najvyužívanejších bylín v ľudovom liečiteľstve a aromaterapii. Za všetky jej priaznivé účinky môže olejová zložka, ktorá prospieva celému organizmu. Zmierňuje bolesť pri syndróme dráždivého čreva, pomáha znížiť nadúvanie, bojuje s nevoľnosťou a pod.
  • Svätá bazalka – tú si nezamieňajte za tú, ktorú bežne používate pri varení. Ide totižto o bazalku, ktorá je považovaná za posvätnú bylinu v Indii. Okrem toho, že je taká „svätá“, tak pomáha bojovať proti infekciám v organizme a navyše podporuje imunitu. Svätá bazalka sa tiež spája so znižovaním hladiny cukru v krvi a liečbou úzkosti či depresie.

sirup

Skorocel ako nenahraditeľná rastlina

Ako sme písali vyššie, prospešných byliniek pre náš organizmus je nespočetné množstvo. My sa však zastavíme pri skorocele, ktorý svojimi účinkami dokáže rovnako prekvapiť. Skorocel disponuje antimikrobiálnymi, protizápalovými a analgetickými účinkami, preto dokáže upokojiť poštipnutie hmyzom a akékoľvek iné povrchové rany. Vďaka svojim vlastnostiam pomáha zabrániť šíreniu infekcií a tým urýchľuje hojenie.

Avšak, skorocel je vhodný aj na vnútorné použitie. Hlavne pri dráždivom kašli pomáha rozpúšťať hlien, a tým zabezpečovať voľné dýchanie. Preto je skorocel ideálny pri prechladnutí alebo nádche. Dokonca si s nim pomôžete aj pri tráviacich problémoch.

Mucoplant sirupy

Bylinné sirupy do každej domácnosti

Ak sa pýtate, ktoré bylinné sirupy mať vo svojej lekárničke a kde ich zohnať, tak vám poradíme. Nahliadnite do našej ponuky Mucoplant sirupov a vyberte si sirup pre seba a svoju rodinu. V prípade prechladnutia odporúčame Mucoplant sirup proti kašľu so skorocelom a medom alebo Mucoplant skorocelový roztok s echinaceou a vitamínom C. Pre pokojný spánok siahnite po Mucoplant skorocelovom roztoku – Na dobrú noc, ktorý obsahuje rumanček, tymian a medovku – bylinky prispievajúce k sladkému spánku.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV