SPF ochrana pleti: Prečo je dôležitá po celý rok?

Všetci poznáme pravidlá pobytu na letnom slnku: telo a tvár namazaná opaľovacím krémom, pokrývka hlavy proti úpalu, dostatočný pitný režim, sledovanie materských znamienok… Bez ohľadu na to, či v skutočnosti tieto pravidla dodržiavame aspoň vieme, že existujú. Ale vedeli ste, že opaľovací krém by ste mali používať v každom ročnom období? Ak nie, tak vám povieme, prečo je celoročná SPF ochrana pleti taká dôležitá.

Slnko môže byť viac škodlivé pre vašu pokožku vtedy, keď to vôbec neočakávate. Slnečné žiarenie sa stane vaším prvým nepriateľom, keď dosiahnete určitý vek. Síce opálenie vyzerá pekne v dvadsiatich rokoch, v neskoršom veku môžete za to zaplatiť vysokú daň.

ochrana pleti počas zimy

UV žiarenie ohrozuje na živote

Ultrafialové lúče sa dostávajú na zem v 3 formách: UVA, UVB a UVC. Zatiaľ, čo UV žiarenie tvorí malé percento slnečných lúčov, sú najnebezpečnejšie, pretože spôsobujú slnečné škvrny, avšak v najhoršom prípade rakovinu kože. UVA lúče sú spájané s jemnými líniami a vráskami, zatiaľ čo UVB lúče sú spájané s popáleninami a rakovinou kože. UVC lúče, o ktorých sa hovorí veľmi málo, len zriedka prechádzajú atmosférou Zeme. Avšak, bez ohľadu na to, majú všetky lúče, ktoré sa dostavajú na zem potenciál spôsobiť rakovinu kože, ako je melanóm. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je každý rok diagnostikovaná rakovina kože medzi 2 až 3 miliónmi ľudí. Je to desivé, našťastie máme proti tomu silnú obranu v podobe širokospektrálnej SPF ochrany.

ochranný telový krém

Už 20 minút môže mať negatívny vplyv na zdravie

Nadácia proti rakovine uvádza, že už 20 minút pobytu na slnku bez akejkoľvek ochrany môže spôsobiť popáleniny kože a prispieť tak v vzniku rakoviny. Pritom ochranný krém s SPF 15 dokáže zablokovať až 93 % všetkých UVB lúčov a ochranný krém s SPF 50 až 98 %. Práve preto by sme nemali podceňovať silu ochranných krémov. Dokonca, takéto ochranné krémy sú vhodné aj pod makeup, preto sa určite nemusíte vzdať každodenného líčenia. Myslíme, že naše zdravie stojí za ochranu a hlavne keď stačí len tak málo.

Pharma Hyaluron denný krém RICHE + SPF 15

Celoročná SPF ochrana pleti

Myslíte si, že zamračený deň je výhovorkou na preskočenie aplikácie krému s ochranným faktorom? Vážne? Tak potom by ste mali vedieť, že až 40 % UV žiarenia zo slnka sa dostáva na zem aj počas zamračeného počasia. Z tohto dôvodu by ste za každého počasia mali siahnuť po ochranných krémoch, ktoré obsahujú minimálne SPF 15. Takýmto krémom je aj náš Pharma Hyaluron denný krém RICHE + SPF 15. Je určený špeciálne pre citlivú, suchú až veľmi suchú pleť. Obsiahnutý duo-hyalurón-komplex s kyselinou hyalurónovou čistej farmaceutickej kvality a hyalurón-aktiv-koncentrátom vyrovnáva stratu telu vlastnej kyseliny hyalurónovej a podporuje jej novotvorbu.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV