Signály upozorňujúce na nedostatok vody v tele

Bežne dýchaním, močením, potením strácame vodu. Avšak občas nastávajú situácie, kedy naše telo vylúči viac vody, než je to priemerné (napr. pri intenzívnej fyzickej aktivite, hnačke, vracaní, cukrovke atď.). V takom prípade dochádza ku nerovnováhe elektrolytov v tele, čo vedie k dehydratácii a to následne vedie k nesprávnej funkcii nášho tela. Čo je však skvelé tak je to, že telo nás dokáže samo upozorniť na to, že potrebuje vodu. Aké sú varovné signály?

Ako iste všetci vieme, tak ľudské telo je primárne zložené z vody. Preto bez nej nedokáže správne pracovať. Z tohto dôvodu, je potrebné dodržiavať pitný režim aby bolo telo hydratované. Okrem toho, je vhodné zvoliť konzumáciu potravín, ktoré sú bohaté na obsah vody.

Bežne dýchaním, močením, potením strácame vodu. Avšak občas nastávajú situácie, kedy naše telo vylúči viac vody, než je to priemerné (napr. pri intenzívnej fyzickej aktivite, hnačke, vracaní, cukrovke atď.). V takom prípade dochádza ku nerovnováhe elektrolytov v tele, čo vedie k dehydratácii a to následne vedie k nesprávnej funkcii nášho tela. Čo je však skvelé tak je to, že telo nás dokáže samo upozorniť na to, že potrebuje vodu. Aké sú varovné signály?

Bolesť hlavy a závraty

Bolesť hlavy patrí medzi najčastejšie a primárne príznaky dehydratácie organizmu. Dehydratácia znižuje tok kyslíka a krvi do mozgu, čím je tento fakt tiež považovaný za hlavný spúšťač migrény a bolesti hlavy v podobe napätia. Namiesto toho, aby ste hneď siahali po tabletkách, tak sa napite. Ak je bolesť hlavy spôsobená dehydratáciou, tak po chvíľke prejde.

Nepríjemný dych a sucho v ústach

Ďalší znak toho, že vaše telo je vypriahnuté ako Sahara. Ak telo nemá dostatok vody, tak sa ju snaží šetriť tam, kde sa to dá. Preto začne produkovať menej slín, čo následne vedie k rastu baktérií v ústach a to spôsobuje nepríjemný dych. Takže, hor sa do pitia vody!

Suchá pokožka a viac viditeľné vrásky

Mnoho žien je ochotná obetovať nemalé peniaze za vyplnenie viditeľných vrások, či odstránenie jemných liniek. No málo z nich si uvedomuje, že vrásky môžu byť spôsobené nedostatkom vody v tele. Keď pokožka stráca vlhkosť, vrásky sú viac definované, čím pleť pôsobí oveľa staršie. Dehydratácia organizmu môže viesť k podráždeniu, zápalu, svrbeniu a citlivosti pleti. V závažnejších prípadoch sa môžu na pleti objavovať červené žilky.

Najlepší spôsob, ako oživiť pokožku, je vyživovať ju vodou zvnútra. Treba dodržiavať správny pitný režim a rovnako siahnuť aj po hydratačných produktoch, ktoré ju vyživia zvonku. Ak chcete zabiť dve mušky jednou ranou, tak sa spoľahnite na Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam + hydratácia. Hydratačný komplex s kofeínom poskytuje pokožke intenzívnu 24-hodinovú hydratáciu. A rovnako účinne pôsobí proti vráskam. Ak sa chcete vybaviť kompletnou starostlivosťou, tak odporúčame začať očným krémom Pharma Hyaluron Eye Care, ktorý hydratuje, zmierňuje vrásky a kruhy pod očami. Pri dennej starostlivosti o pokožku používajte Pharma Hyaluron denný krém a pri tej nočnej zase Pharma Hyaluron nočný krém. Oba krémy stimulujú tvorbu kyseliny hyalurónovej a tak ju intenzívne hydratujú a redukujú vrásky.

Zápcha

Dehydratácia je tiež jednou z najčastejších príčin zápchy. Ak nie ste úplne hydratovaný, organizmus sa bude snažiť absorbovať vodu kdekoľvek to bude možné, vrátane hrubého čreva. Dostatočné množstvo vody je rozhodujúce pre ľahkú priechodnosť čriev. Ak chcete liečiť zápchu, uistite sa, že konzumujete okrem vlákniny aj potraviny (ovocie a zeleninu) s obsahom veľkého množstva vody.

Tmavý moč

Toto je vo všeobecnosti považované za prvý znak dehydratácie organizmu. Moč by mal byť za normálnych okolností svetložltý. Keď človek nepije dostatočné množstvo vody, obličky začnú vylučovať vyššiu koncentráciu odpadových látok, ktoré je potrebné odstrániť z tela, čo má za následok, že človek začne vylučovať tmavší moč. 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students