Regenerácia vlasov po dovolenke: Aká je prvá pomoc?

Zatiaľ, čo žiara slnka prináša želané účinky na našu pokožku, psychiku, náladu a má priaznivé účinky na naše zdravie, po týždňovej dovolenke pri mori, môže vaša pokožka a vlasy zažiť šok. Čo bolo pôvodne bronzové a krásne sa môže rázom premeniť na niečo nudné, dehydrované a nevýrazné. A rovnako to platí aj v prípade vašich vlasov. Regenerácia vlasov po dovolenke je preto to, na čo by ste sa mali zamerať po príchode domov.

Už po jednom pobyte pri mori, môžu byť v dôsledku pôsobenia slnečného žiarenia, morskej vody a piesku, vaše vlasy vysušené s rozštiepenými končekmi, krehké a dokonca vám môžu vypadávať. Čo s tým?

čo spôsobuje vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov počas leta

Ak ste po príchode z dovolenky začali v odtoku pozorovať veľké zhluky vlasov, nie je to nič nezvyčajné! Odborníci tvrdia, že počas horúcich dní v roku je vypadávanie vlasov úplne bežné a prirodzené. Nie je to však spôsobené predčasným plešatením, ale k vypadávaniu vlasov dochádza v dôsledku prirodzeného cyklu vlasov.

Vlasové folikuly, ktoré počas roka pevne držali vlasy, sa postupne zmršťujú, v dôsledku čoho dôjde k vypadnutiu vlasov. A pôsobením slnečného žiarenia dochádza k ich predčasnému zmršťovaniu, preto nepôsobia ako štít proti slnku – vlasy tak začnú jednoducho vypadávať. K ich vypadávaniu však nedôjde hneď po návrate z dovolenky.

Ako sa vyhnúť vypadávaniu vlasov?

Možno už je neskoro, no ak chcete predísť akémukoľvek ďalšiemu vypadávaniu vlasov, tak najlepšie je chrániť folikuly a to tým, že budete na hlave nosiť klobúk, brať posilňujúce vitamíny a venovať im správnu starostlivosť.

Počas leta, by ste svoje vlasy nemali zaťažovať – vyhnúť by ste sa mali akémukoľvek chemickému ošetreniu vlasov (hlavne farbeniu vlasov), ktoré môže mať negatívny vplyv na vlasové folikuly.

umývanie vlasov

Šampónovanie počas leta – áno alebo nie?

Denne nám v priemere vypadne 100 vlasov – je to takto dané prostredníctvom rastového vlasového cyklu, na konci ktorého vlas vypadne. Je to úplne prirodzené, preto nemusíte panikáriť. Avšak, aby sme boli úprimní, mnoho z nás starostlivosti o vlasy nevenuje dostatočnú pozornosť. Dni radšej trávime niekde pri vode a deň zakončíme „šípkou do postele“. Preto umývaniu vlasov nevenujeme až takú pozornosť. Keď si už čas na ich umytie nájdeme, tak potom panikárime, pretože v našom odtoku sa zrazu ocitne veľké množstvo vlasov. Panikáriť nemusíte ani v tomto prípade – jednoducho, ak si vlasy počas jedného dňa neprečešete alebo neumyjete, tak vlasy nemajú ako vypadnúť. Preto hovoríme ÁNO šampónovaniu.

Ak chcete z umývania vlasov spraviť užitočnú vec, tak si na pomoc privolajte PARUSAN Stimulátor šampón pre ženy, ktorý navyše pomáha pri vypadávaní vlasov, preto na konci leta vďaka nemu nebudete musieť riešiť nadmerné vypadávanie vlasov v dôsledku extrémneho pôsobenia slnečného žiarenia.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV