Prečo je potrebné starať sa o naše telo z vnútra?

Lesklé vlasy, žiarivá pleť a silné nechty sú znakom toho, že sa dáma stará o svoju krásu naozaj poctivo. Ak aj vy túžite po korune krásy ako z katalógu, pevných nechtoch a dokonalej pleti, nemali by ste podceňovať správnu vyváženú výživu. Totižto jedlo, ktoré každý deň konzumujeme, by malo byť bohaté na množstvo vitamínov a minerálov. Tie sú prospešné nielen pre naše zdravie, ale aj krásu. Prečo je potrebné starať sa o naše telo z vnútra?

Už tisícky rokov sa používa jedlo aj na skrášľovanie tela. Skvelým príkladom sú domáce pleťové masky, kúry na vlasy či rôzne zábaly. Ale aj samotnou konzumáciou prispievame k našej kráse. Čo si teda naservírovať na tanier, aby sme prispeli ku svojej kráse zvnútra?

vitamínové doplnky

Vitamíny potrebné pre pleť

  • Vitamín C – tento vitamín patrí medzi najhodnotnejšie vitamíny pre pleť, pretože je potrebný pri syntéze kolagénu, ktorý zase pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pokožky a tvorbe vrások. Navyše pomáha vyrovnávať nedokonalosti v tóne pleti, redukuje pigmentové škvrny a zmierňuje zápalové procesy v organizme.
  • Vitamín E – ide o silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred predčasným starnutím a zároveň ju chráni pred slnečným žiarením.
  • Vitamín D – ide o vitamín, ktorý je potrebný v zimnom období pokožke dopĺňať prostredníctvom stravy. Tento vitamín je zodpovedný za vyrovnávanie tónu pleti a dokonca v niektorých prípadoch môže zlepšiť stav lupienky

výživové doplnky

Aminokyseliny potrebné pre vlasy

Okrem toho, že naše vlasy potrebujú množstvo vitamínov a minerálov, existuje aj ďalšia skupina prvkov, ktoré s vlasmi dokážu spraviť zázraky. Ide o aminokyselinu, konkrétne keratín, ktorý chráni vlasy pred poškodením.

Aby ste mali vo svojom organizme dostatok aminokyselín potrebných aj na iné procesy v organizme, do jedálnička by ste mali zaradiť chudé mäso, ryby, vajcia a mliečne výrobky.

Látky potrebné pre zdravie nechtov

Ak túžite po pevnejších, dlhších a prirodzených nechtoch, tak v tom prípade existuje jedna základná zložka, ktorú by ste mali zaradiť do svojej stravy, aby vám pomohla zlepšiť kvalitu vašich prírodných nechtov.

Je ňou biotín (vitamín B7)! Štúdiou bolo preukázané, že práve biotín posilňuje nechty a zabraňuje ich štiepeniu či lámaniu. Zaraďte teda do jedálnička orechy, sladké zemiaky, mäso a vajcia a zlepšite tak vďaka biotínu kvalitu svojich nechtov

EQUIVITA

Naservírujte si EQUIVITU

Ak nepatríte k tým šťastne obdareným a stále bojujete s lámavosťou nechtov, vlasov alebo zhoršenou pleťou, tak si naservírujte Equivitu. Ide o výživový doplnok, ktorý má jedinečné zloženie prírodných ingrediencií. Equivita v sebe kombinuje vitamín C, vitamín A, vitamín B2, zinok a biotín – zložky, ktoré (ako sme vám uviedli vyššie) sú prospešné ako pre pleť, tak aj pre vlasy a nechty. Stačí jedna tableta denne a aj vy sa po 42-dňovej kúre budete môcť tešiť zo svojej prirodzenej krásy.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV