Prečo boľavé kĺby potrebujú teplo viac ako chlad?

Ponoriť svoje kosti do horúceho kúpeľa je, zdá sa, tým najlepším spôsobom úľavy po dlhom a náročnom dni.  Ak do kúpeľa pridáte minerály, priblížite si tak jednu z najstarších foriem medicíny, akou je ajurvéda a preveríte tak jej blahodarné účinky. A to je skutočne dobrý dôvod na to, aby ste si dopriali takýto kúpeľ. No ako to je v prípade kĺbov? Prečo boľavé kĺby potrebujú teplo viac ako chlad?

Voda je úžasným liečivým prostriedkom, ktorý pomáha zmierniť bolesť kĺbov. Avšak je veľmi dôležité správne  si vybrať.

horúci obklad

Teplá terapia proti bolesti kĺbov

Ležanie vo vani alebo parnej saune či popíjanie šálky horúceho čaju môže prispieť k vašej celkovej pohode. Vy sa budete cítiť pokojne, a to je ten pravý dôvod, prečo si takýto relax dopriať. Teplo totižto prispieva k uvoľneniu bolesti a zmierneniu stresu. Jednoducho povedané, teplo je uvoľňujúce. Teplo si však radi užívajú aj napäté a stuhnuté svaly, ktoré prostredníctvom tepelnej terapie ľahko uvoľníte. Samozrejme, kĺby v tomto nie sú žiadnou výnimkou. Teplé obklady alebo horúci kúpeľ pomáha uvoľniť aj kĺby postihnuté artritídou. Nielenže toto uvoľňujúce teplo stimuluje prietok krvi, ale tým tiež zlepšuje jej cirkuláciu a pomáha tak zvyšovať rozsah pohybu. Koniec koncov, teplo tak pomáha znížiť bolesť kĺbov. Teplý obklad sa však neodporúča v prípade, ak je bolesť kĺbov spôsobená zápalom v organizme!

studený obklad

Studená terapia na bolesť kĺbov?

Studený obklad je rovnako prospešný, no nie každému aj vyhovuje. Studený obklad je však ideálny v prípade, keď pociťujete pálenie v oblasti kĺbov. Chlad totižto tento pocit zmierni. V tomto prípade je najlepšie zabaliť kúsok ľadu do utierky a priložiť na kĺby. Takýto studený obklad pomáha znižovať zápal spôsobujúci stuhnutosť či opuch kĺbov.

Allga San hrejivý krém

Či už siahnete po teplom alebo studenom obklade, v každom prípade spravíte niečo prospešné pre svoje kĺby. No ak ide o bolesť kĺbov, tak teplý obklad alebo lepšie horúci kúpeľ je v tomto prípade prospešnejší, pretože nielenže uvoľní stuhnuté kĺby a zmierni ich bolesť, ale prispeje tak k relaxu celého organizmu.

Ak vediete hektický život a nemáte čas zájsť si do sauny alebo si spraviť domáci relaxačný kúpeľ, tak v tom prípade máme pre vás tip na skvelého pomocníka – Allga San Mobil Creme. Ide o špeciálny krém s kostihojovým extraktom na bolesti kĺbov, chrbta a pri svalovej horúčke. Kombinácia obsiahnutých zložiek, akými sú alantoín, kosodrevinová silica, rozmarínová silica a gáfor, má uvoľňujúce účinky. Rovnako prispievajú k úľave od bolesti a zníženiu opuchov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV