Pre toto sa oplatí vyskúšať výplach nosa a nosových dutín

Prečo je výplach nosa a nosových dutín niečo, čo sa oplatí vyskúšať? Výplach nosa je pomerne známym pojmom vo svete ajurvédy. Práve ajurvéda je považovaná za priekopníčku výplachu nosa a udržanie zdravia jednoduchými spôsobmi. Výplach nosa je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako odstrániť toxíny a alergény nachádzajúce sa v nosových dutinách. To zároveň prispieva k zmierneniu alergických reakcií, ale tiež k liečbe rôznych zdravotných problémov spojených s dýchacími cestami.

výplach nosa

Výhody vyplachovania nosa a nosových dutín

Nos dokáže filtrovať 7 8 litrov vzduchu, ktorý dýchame každú minútu. Avšak, uvedomili ste si niekedy, čo skutočne dýchate? O čerstvom a hlavne čistom vzduchu sa v mestách príliš hovoriť nedá. Rôzne toxíny, baktérie a vírusy vstupujú do nášho organizmu každým nadýchnutím. Tie dráždia nosové dutiny a prispievajú k vzniku rôznych alergií a infekcií.

Vyplachovanie nosa vykonané aspoň raz týždenne podporuje celkové zdravie dýchacích ciest, pretože:

  • poskytuje úľavu pre suchú sliznicu nosa
  • odstraňuje prach, peľ a iné dráždivé látky nachádzajúce v nosových dutinách
  • podporuje zdravie horných dýchacích ciest

Výplach nosa a nosových dutín môžete vykonať zmiešaním morskej soli s vodou a následne prostredníctvom kanvičky na výplach nosa pristúpiť k jeho prepláchnutiu. Čo sa týka však samotného preplachu, tak nikdy nezmiešajte roztok s obyčajnou vodou z vodovou. Tá totižto obsahuje množstvo rôznych prísad, ktoré by nemuseli prispieť k vašej pohode. V tomto prípade preto stavte na prevarenú a odstátu vodu. V prípade, že by ste takýto výplach nosa chceli vyskúšať, tak odporúčame CLIN SIN med, ktorý v balení obsahuje všetko potrebné na výplach nosa.

Clin Sin

Ako používať CLIN SIN med?

V prvom rade si rozrobte vrecúško s práškom rozpustným v 240 ml prevarenej vode a naplňte irigátor. Následne už len nakloňte hlavu nad umývadlo, pritlačte irigátor k jednej nosovej dierke a zatlačte. Spočiatku môžete pociťovať nepríjemný pocit, no priechodnosť nosových dutín a ich vyčistenie stojí rozhodne za to! Rovnaký postup zopakujte aj pri druhej nosovej dierke.

ClinSin med je vhodný pre deti od 12 rokov a pre dospelých. Pri jeho použití však pamätajte na jednu zásadnú vec – nikdy po jeho použití nechoďte von, pretože zostatková voda nachádzajúca sa vo vašich nosových dutinách môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV