Poznáte pšeničné proteíny a ich účinky na vlasy?

O proteínoch sa hovorí hlavne v súvislosti s výživou pre organizmus. Len málokto vie, že proteíny potrebujú aj naše vlasy pre svoj zdravý vzhľad. Bielkoviny ako také pomáhajú regenerovať vlasy a odvracať ich poškodený vzhľad. Avšak, čo sa týka proteínov, tak z nich sú pre naše vlasy vhodné aj pšeničné proteíny, ktoré výrazne pomáhajú chemicky ošetreným vlasom.

Práve pšeničné proteíny sú považované za prírodné látky, ktoré navracajú vlasom silu, pružnosť a prirodzený lesk. Proteíny vlasy hydratujú a chránia pred vonkajšími vplyvmi. Nebudeme však predbiehať! Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sú pšeničné proteíny prospešné pre naše vlasy.

ako na zdravé vlasy

Obilniny ako vitamínová bomba pre vlasy

O obilninách sa hovorí ako o zložkách, ktoré dokážu zázraky s trávením. Obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá zabezpečuje priechodnosť čriev, a tým aj zlepšenie trávenia. Z tohto dôvodu sa obilniny stali súčasťou raňajok v mnohých domácnostiach. No čo je zaujímavejšie, tak sa obilniny postupne začali používať aj v kozmetickom priemysle, preto ich v súčasnosti vídať ako častú zložku produktov určených na liečbu atopického ekzému, lupienky, ale aj na riešenie problémov s rozštiepenými končekmi vlasov a ich vypadávaním.

Prečo práve pšeničný proteín

Asi sa pýtate, čo je na pšeničnom proteíne také unikátne, že si vyslúžil svoje čestné miesto medzi zložkami v kozmetických produktoch. V jednoduchosti povedané, pšeničný proteín obsahuje veľké množstvo aminokyselín, ktoré sa podobajú keratínu obsiahnutému vo vlasoch a pokožke. To robí pšeničný proteín tým najlepším proteínom pre naše vlasy. Dokáže preniknúť do vnútra vlasu, odkiaľ ho vyživuje a posilňuje.

parusan brown

Šampón so pšeničnými proteínmi

Pšeničné proteíny sú vskutku tou zložkou, ktoré je pre naše vlasy potrebná ako soľ. Nielenže vlasy hydratujú, posilňujú, dodávajú im objem a lesk, ale aj umožňujú ich ľahšie rozčesávanie a zároveň ich posilňujú natoľko, že zabraňujú ich vypadávaniu.

Overte si ich účinky aj vy, a to prostredníctvom našej novinky, ktorou je PARUSAN Brilliant Brown šampónu na oživenie hnedej farby vlasov. Jeho jedinečné ošetrujúce zloženie vlasy ošetruje a rozžiaruje. Obsiahnuté farebné pigmenty sa rozvinú pri každom umývaní vlasov, čím zintenzívňujú ich farebný tón.

  • Pšeničné proteíny uľahčujú rozčesávanie vlasov a dodávajú im lesk a objem.
  • Pantenol vlasy hydratuje a zlepšuje stav poškodených vlasov.

Osvedčená kombinácia látok proti vypadávaniu vlasov podporuje rast zdravých vlasov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV