Plešatenie mužov – ako si v tejto situácii pomôcť?

Vypadávanie vlasov u žien je neprípustné, avšak u mužov je akosi očakávané, že skôr či neskôr budú plešatí. Plešatenie mužov však má svoje opodstatnenie – nejde len o prírodou danú genetickú predispozíciu. Aj v prípade mužov existujú viaceré faktory, ktoré samotné vypadávanie vlasov vyvolávajú. Nerobte preto paniku a začnite svoj problém riešiť v začiatkoch – ešte skôr, než na vašej hlave neostane ani jeden vlas. Aké sú teda najčastejšie príčiny vypadávania vlasov u mužov a ako tomuto problému zabrániť?

plešina

Genetika je genetika

Mužská plešatosť je najčastejšie vyvolaná génmi, ktoré ste získali od svojich rodičov. Ako presne sa zdedili nie je vedcom úplne jasné, no plešatosť sa v rodinách dedí z generácie na generáciu. Takže, ak máte v rodine príbuzných, ktorí majú s plešatosťou dočinenia, je veľká pravdepodobnosť, že skôr či neskôr vlasy vypadnú aj vám.

Lekári sa však zhodujú v tom, že za všetkým treba hľadať zmeny v hormónoch, ktoré spôsobujú zmršťovanie vlasových folikulov, čím postupne dôjde k vypadnutiu vlasov, pretože vlasy takto nebudú získavať dostatočnú výživu.

Zdravotné problémy

Dočasná strata vlasov môže byť dôsledkom zdravotného problému, ako je anémia alebo problémy so štítnou žľazou. Rovnako aj nedostatočný príjem bielkovín môže spôsobiť to, že vaše vlasy budú tenšie a budú postupne vypadávať. Strata vlasov u mužov však môže byť aj vedľajším účinkom niektorých liekov, ktoré sú užívané pri:

  • Rakovine
  • Artritíde
  • Depresii
  • Vysokom krvnom tlaku
  • Problémoch so srdcom

vypadávanie vlasov

Stres, šok a vypadávanie vlasov

Náhla alebo nadmerná strata hmotnosti, fyzický alebo emocionálny šok, operácia a dokonca aj horúčka alebo obyčajná chrípka môžu prispieť k vypadávaniu vlasov u mužov, ktoré môže trvať niekoľko mesiacov.

Najčastejšie mýty, ktoré sa šíria v súvislosti s vypadávaním vlasov

  • Nosenie šiltovky prispieva k vypadávaniu vlasov – to určite nie! Šiltovka chráni pokožku hlavy pred vonkajšími nástrahami
  • Opaľovací krém vás neochráni pred vypadávaním vlasov, ale ochráni pokožku hlavy a tým čiastočne prispeje aj k ochrane vlasov
  • Plávanie v chlórovej ani v slanej vode nespôsobuje vypadávanie vlasov

Parusan

Horúca novinka pre pánov!

Pýtate sa, ako zmierniť vypadávanie vlasov, poprípade ako ho zastaviť? Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť našu úplnú novinkou, ktorou je duo PARUSAN pre mužov. PARUSAN Stimulátor Šampón pre mužov a PARUSAN Energizer Tonikum pre mužov obsahuje špeciálny extrakt, ktorý redukuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast. Už ste ich objavili v lekárni?

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV