Pantenol ako veľký pomocník v regenerácii pleti

Pantenol je zlúčenina, ktorá úzko súvisí s vitamínom B5, teda kyselinou pantoténovou, ktorá sa vďaka metabolickým krokom v organizme dokáže ľahko na daný vitamín premeniť. Odborníci uvádzajú, že pantenol je o niečo lepší ako samotný vitamín B5, hlavne čo sa týka prenikania do pokožky, čo je primárnym dôvodom, prečo sa používa v rôznych kozmetických výrobkoch. Uvádza sa, že pantenol podporuje hojenie rán, pomáha obnovovať poškodený epitel, znižuje svrbenie a zápal pokožky, zlepšuje jej hydratáciu, zjemňuje ju a pod.

Nachádza sa v množstve produktov, od liekov, cez pleťové a vlasové výrobky a dokonca aj v očných kvapkách. Ale ako konkrétne vplýva na našu pleť? Pokiaľ sa však jedná o pantenol, môžeme hovoriť o jeho dvoch formách: D-pantenol a L-pantenol.

popáleniny

Regeneruje pokožku, hojí rany, zmierňuje podráždenie a zápal

D-pantenol pomáha liečiť širokú škálu kožných problémov. Urýchľuje hojenie rán a popálenín a dokonca sa častokrát používa ako súčasť liečby po transplantácii kože či liečbe jaziev. Koža po liečbe pantenolom má tendenciu byť mäkšia, jemnejšia a pružnejšia, a to vďaka jeho schopnosti stimulovať rast kožných buniek.

Okrem toho sa D-pantenol vyznačuje regeneračnými účinkami, vďaka ktorým zlepšuje ochrannú bariéru pokožky a znižuje podráždenie.

Hydratácia pokožky

Hydratácia je základom jemnej a mlado vyzerajúcej pokožky. A vďaka pantenolu bude vaša pokožka doslova žiariť. Pantenol totižto priťahuje vodu, vďaka čomu v pokožke zabezpečuje dlhodobú hydratáciu a zároveň ju chráni pred vplyvom vonkajších negatívnych faktorov, ktoré na ňu pôsobia a spôsobujú jej vysúšanie či podráždenie. Zjednodušene povedané, pantenol hydratuje suchú pleť a chráni normálny typ pleti pred vysúšaním.

Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam

Vrásky, starnutie a jemné línie

Starnutie pleti sa častokrát spája s UV žiarením, ktoré na pokožku pôsobí. Menej často sa však spája aj so zápalom a podráždením vplyvom drsných čistiacich prostriedkov a nadmernou suchosťou. A práve pantenol dokáže zmierniť všetky dané príznaky alebo problémy, ktoré spôsobujú tvorbu jemných línií či vrások na tvári, a to vytváraním kožnej bariéry a znižovaním zápalových procesov prebiehajúcich v pokožke.

Dokonca, ako uvádzajú odborníci, pantenol je nápomocný pri tvorbe kolagénu a elastínu v pokožke, čím sú jeho omladzujúce účinky skutočne viditeľné.

Kde pantenol hľadať?

Pantenol zvyčajne môžete nájsť v pleťových a telových krémoch určených na ošetrenie slnkom spálenej pokožky. Jeho regeneračné účinky zmierňuje podráždenie a urýchľujú hojenie pokožky. V prípade, že chcete svoju pleť omladiť a zregenerovať, tak vyskúšajte Pharma Hyaluron koncentrát proti vráskam + regenerácia. Náš „ružový koncentráčik“ v sebe kombinuje všetky vyššie spomínané účinky – upokojuje podráždenú pokožku, zároveň redukuje začervenanie, zmierňuje vrásky a intenzívne hydratuje.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV