Nebezpečenstvá športovania v sychravom počasí

Športovať v exteriéri sa dá v každom ročnom období, aj keď práve to jesenné sychravé, môže spôsobiť aj nejaké to zranenie. Veď napríklad behať v sychravom počasí a na mokrom lístí je na zamyslenie, pretože sa ľahko môže stať úraz. Čo na nás striehne pri športovaní v sychravom počasí?

Športovanie má pre nás množstvo priaznivých výhod. Okrem toho, že pozitívne vplýva na našu mentálnu stránku, skvelo sa dokáže pohrať aj s našou fyzičkou. Pre mnohých je to relax, spôsob ako zo seba vydať prebytočnú energiu, pre ďalších je to skvelý spôsob ako spraviť niečo pre svoje telo – schudnúť, spevniť svaly a pod.

Športovať v exteriéri sa dá v každom ročnom období, aj keď práve to jesenné sychravé, môže spôsobiť aj nejaké to zranenie. Veď napríklad behať v sychravom počasí a na mokrom lístí je na zamyslenie, pretože sa ľahko môže stať úraz. Čo na nás striehne pri športovaní v sychravom počasí?

Prechladnutie, chrípka, nádcha…

V prvom rade na nás číhajú rôzne baktérie a vírusy, ku ktorým sa pridáva zmena počasia a vzduchu. Z tohto dôvodu sa môže ľahko stať, že človek pri športovaní v exteriéri prechladne. Nič príjemné, hlavne vtedy, ak sa vám práca v robote kopí a vy si nemôžete dovoliť ostať ležať v posteli. Z tohto dôvodu je dôležité vsadiť na teplé, ale vzdušné oblečenie, v ktorom sa človek veľmi nespotí, a takpovediac ho neprefúkne. Avšak, ak vás už nádcha navštívila, tak odporúčame teplý čaj, horúci kúpeľ, mentolové pastilky a hneď sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Zlomeniny, podvrtnutie, odreniny….

Športujete vonku? Tak by ste si mali dávať pozor! Mnohí preferujú beh, áno je to skvelý spôsob ako spaľovať kalórie a spoznať hranice svojich možností, no ľahko sa môže stať, že skončíte v nejakej jame (slovenská realita), ktorú si ani nevšimnete. Ani neviete ako a skončíte na zemi. V tom lepšom prípade len s odreninami, no v tom horšom prípade so zlomeninou.

Čo v prípade zlomenín? V tomto pomôžu len lekári, dlaha a PN-ka. Zopár týždňov bude vašu nohu ťažiť sadra a následná rekonvalescencia a rehabilitácie vám dajú tiež pekne zabrať. Okrem najlepšej varianty (odreniny) a tej najhoršej (zlomenina) môže dôjsť k podvrtnutiu členka, ktoré je síce bolestivé, ale nevyžaduje si dlahu.

Urýchlite dobu liečenia s Allga San

Dostaňte bolesť a hybnosť pod kontrolu vďaka Allga San® Arnikovému roztoku! V tomto kozmetickom prostriedku sme využili tradičné účinky arniky a kosodrevinového oleja. Roztok je vhodný na masáž pred a po svalovej záťaži. Pomáha predchádzať svalovej horúčke, natiahnutiu svalov a šliach. Možno ho použiť i na zlepšenie stavu pri krvných výronoch, podliatinách a podvrtnutiach.

Záchrannú ruku vám podá aj Allga San Mobil Icespray akut. Lokálne anestetikum s fyzikálnym účinkom na vonkajšie použitie. Používa sa na zmiernenie bolesti pri tupých uzatvorených podvrtnutiach a pomliaždeninách.

Svalové kŕče

Pri nadmernej záťaži môže dôjsť k nedobrovoľným svalovým kontrakciám, ktoré môžu spôsobovať bolesť svalov. Tieto kŕče vznikajú v dôsledku nielen nadmernej fyzickej záťaže, ale aj v dôsledku nedostatku horčíka, stresu a pod. Ako tomu predchádzať? Používajte Allga San® Kosodrevinový roztok na kĺby a svaly. Ten sa používa pri zvýšenom napätí svalov a kŕčoch v lýtkach, na podporu prekrvenia a príjemného chladenia. V prípade preťaženia svalov vsaďte na Allga San Mobil Gel Intensiv určený na masáž svalov a kĺbov pri svalovej horúčke a námahe.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV