Najefektívnejšie spôsoby odstraňovania rozšírených žiliek

Rozšírené žilky, ktoré môžu mať červené až modrasté sfarbenie nemusia predstavovať žiaden problém, pokiaľ s nimi nežijete, respektíve pokiaľ sa neobjavia aj na vašej tvári. Ak sa aj vy každý deň pozeráte do zrkadla na tie malinké pavučinky na tvári, ktoré ani zďaleka nevylepšujú váš vzhľad, tak je na čase začať s nimi niečo robiť. Predstavíme vám teda najlepšie spôsoby odstraňovania rozšírených žiliek, ktoré zaručene fungujú.

Rozšírené žilky zvyčajne nie sú bolestivé, pokiaľ nie sú spôsobené rosaceou. V prípade rosacey sa na vašej tvári môže objaviť navyše začervenanie a výnimočne sa môže prejaviť aj pocit pálenia. V takom prípade je najlepšie vložiť sa do rúk odborníka a nechať celú liečbu výhradne na neho. No, ak sa na vašej tvári neobjavili žiadne pridružené príznaky rosacey, tak vyskúšajte najskôr domácu liečbu.

rozšírené žilky v okolí nosa

Čo spôsobuje vznik rozšírených žiliek na tvári?

Žilky sa môžu objaviť na tvári kohokoľvek bez ohľadu na vek a pohlavie. Existuje však niekoľko dôvodov alebo príčin, ktoré sa pod vznik žiliek podpisujú. Vo všeobecnosti môžeme hovoriť o:

  • slnečnej expozícii a nadmernom pôsobení slnečného žiarenia
  • genetickom ochorení a dedičnosti
  • hormonálnych zmenách
  • užívaných steroidoch

Rozšírené žilky sa objavujú najmä v okolí nosa, lícnych kostí, v okolí úst a najmä u žien po menopauze.

kuperóza a rosacea

Domáce spôsoby odstránenia rozšírených žiliek

V prípade rozšírených žiliek na nohách alebo na inej časti tela, je vhodné podstúpiť IPL ošetrenie, skleroterapiu alebo laserové ošetrenie, ktoré pomáha tieto žilky odstrániť. Ale ak vám to vaše finančné možnosti nedovoľujú, môžete vyskúšať niektorú z nasledujúcich možností:

  • terapia s jablčným octom – namočte vatový tampón alebo vatu do jablčného octu a aplikujte na pokožku po dobu 10 až 15 minút. Následne pokožku opláchnite čistou vodou. Pravidelným vykonávaním octovej terapia môžete prispieť k výraznému zníženiu výskytu rozšírených žiliek
  • sezamový obklad – zmiešajte sezamový olej s olivovým alebo kokosovým olejom a aplikujte ho na oblasť tváre, kde sa vám objavili žilky. Oleje pomáhajú zlepšiť krvný obeh, a tým prispievajú k zníženiu zápalu a zmierneniu viditeľnosti žiliek

Coupeliac

Keď kuchyňa nepomáha skúste niečo iné!

Niekedy sa jednoducho môže stať, že žiadne prírodné ingrediencie, ktoré sú určené na odstránenie rozšírených žiliek, nepomáhajú a v najlepšom prípade pokožku len hydratujú. V tom prípade máte ešte jednu možnosť, a to je krém, ktorý je svojimi účinkami a zložkami určený na zmiernenie ich viditeľnosti.

Takými krémami a hlavne skvelým duom je Skin in Balance Coupeliac špeciálny gél určený na lokálne ošetrenie postihnutého miesta a Skin in Balance Coupeliac upokojujúci denný krém plus proti vráskam, ktorý redukuje vrásky, zmierňuje začervenanie, upokojuje podráždenú pokožku a zmierňuje viditeľnosť malých cievok.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV