Najčastejšie chyby pri starostlivosti o telo v zime

Lyžovačka, sánkovačka, guľovačka, krasokorčuľovanie – zimné športy, ktoré prispievajú k zlepšeniu kondície, poprípade pomôžu zhodiť nejaké to kilečko, či dokonca vyčarujú úsmev na tvári. No na druhej strane majú všetky tieto zimné radovánky aj nepriaznivý vplyv, a to hlavne na pokožku nášho tela. A čo naša starostlivosť o ňu? Používame správne produkty na jej ošetrenie? Toto sú najčastejšie chyby pri starostlivosti o telo v zime!

Počas zimného obdobia je naša pokožka náchylná na vysúšanie, popraskanie, tvorbu šupiniek, či svrbenie. Vonku mrzne, vo vnútri je teplý vykúrený vzduch – takéto teplotné rozdiely spôsobujú extrémny šok pre našu pokožku, ktorá na tento fakt reaguje vysúšaním. Čo s tým? Pred čím sa mať rozhodne počas zimného obdobia na pozore?

telový krém

Chyba č.1: Nezamieňame svoje produkty v starostlivosti o pokožku

Možno sa to nezdá, ale každá z nás by mala mať nastavenú nielen dennú a večernú rutinu, ale aj letnú a zimnú. Vaša pokožka totižto potrebuje kráčať s aktuálnym ročným obdobím, preto potrebuje aj inú starostlivosť v prípade, že je vonku mrazivo.

Zamyslite sa preto nad tým, aký produkt používate na ošetrenie svojej pokožky. Stále dávate prednosť jemnejším krémom? Tak v tom prípade ich počas zimných mesiacov vymeňte za výživnejšie telové krémy, ktoré jej dodajú väčšiu hydratáciu. Vďaka nim bude pokožka vláčnejšia a viac hydratovaná.

Skvelou voľbou sú aj telové oleje, ktoré majú v mnohých prípadoch aj aromaterapeutické a uvoľňujúce účinky. Avšak pozor, ak sa rozhodnete pre telový olej, tak majte na pamäti, že ten sa aplikuje na mokrú pokožku bezprostredne po kúpeli alebo sprche. Takto sa oleje spoja s kvapkami vody a lepšie vsiaknu aj do hlbších vrstiev pokožky, kde jej zabezpečia dostatočnú hydratáciu.

exfoliácia pokožky

Chyba č.2: Žiadna exfoliácia pokožky

To, že ukrývate svoju pokožku pod vrstvami oblečenia, ešte neznamená, že by ste mali zabudnúť na jej exfoliáciu. Kým v prípade pokožky na tvári platí, že počas zimy by sme mali vsadiť na jemnejšie a šetrenejšie pílingy, ktoré ju nebudú dráždiť, rovnako to platí aj v prípade pokožky celého tela.

Ak prestanete pokožku exfoliovať, teda nebudete ju zbavovať odumretých kožných buniek nachádzajúcich sa na jej povrchu, žiaden hydratačný krém, ktorý následne použijete, nebude účinný. Práve preto nehovorte exfoliácii rázne NIE! Vytvorte si buď domáci jemný píling s jemný čiastočkami alebo sa po nejakom popozerajte v drogérii.

zásady sprchovania sa

Chýba č.3: Sprchovanie a aplikácia krému

Aj fakt, kedy sa sprchujeme, má veľký vplyv na našu pokožku. Ak patríte k tým, ktorí preferujú rannú sprchu, tak vedzte, že počas zimného obdobia robíte chybu. Totižto, sprcha pred odchodom do práce vás síce preberie, no na druhej strane bude na pokožku vplývať studený vzduch, ktorý pre ňu nie je po predošlom sprchovaní  ničím príjemným. Takto jednoducho môžete sami prispieť k jej vysúšaniu.

A ako teda na aplikáciu krému? Ako sme už písali vyššie, tak rozhodne platí, že by ste mali pokožku zahaliť do hydratačného obláčika krému bezprostredne po sprche. Takto jej zabezpečíte hydratáciu ešte pred tým, než sa všetka voda z nej vyparí. Pokožka takto zostane mäkká a jemná.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV