Morská voda a jej vplyv na našu pleť: Aká je skutočnosť?

Patríte k tým, ktorí si každý rok doprajú oddych pri mori? Tak potom ste sa možno niekedy pýtali sami seba, ako ovplyvňuje morská voda pokožku. Vysušuje je? Má vôbec nejaké účinky, či už priaznivé alebo negatívne, na pokožku? Morská voda, ako tvrdia mnohí odborníci, môže byť veľmi užitočná pre pokožku, hlavne čo sa týka jej liečebných účinkov.

Na začiatok by ste však mali vedieť, že slaná voda obsahuje množstvo vitamínov, aminokyselín a minerálov, ako je horčík, draslík a síra. Terapeutické účinky kúpania vo vodách bohatých na minerály boli známe už starovekým Grékom a hlavne Hippokrates prehlásil kúpanie v prírodných horúcich prameňoch za liečebnú metódu na riešenie množstva problémov. Práve preto v súčasnosti kúpele poskytujú balneoterapiu, ktorá spočíva v užívaní si výhod kúpeľa s minerálmi.

potápanie v mori

Talasoterapia ako súčasť morskej terapie

Talasoterapia predstavuje terapeutické využitie morskej vody, ako formy na obnovu a remineralizáciu tela. Samotná terapia pochádza z Francúzska a predstavuje liečbu prostredníctvom morskej vody. Práve preto mnohí lekári odporúčajú navštíviť more pre liečbu rôznych problémov. Ak sa teda túžite stať morskou pannou, tak more je nádherné miesto, ktoré má (pokiaľ ide o pokožku) množstvo priaznivých účinkov.

účinky morskej vody

Čierne bodky a morská voda

Morská voda má prírodné antiseptické účinky. V prípade, že je vaša pleť náchylná na tvorbu čiernych bodiek, tak obsiahnutá síra v morskej vode vám s týmto problémom pomôže. Doprajte si počas dovolenky každý deň hĺbkový ponor a zaplávajte si pod vodou. Rovnako pozitívne vplýva aj na akné, jazvičky po akné, či škvrny po akné. Morská voda je teda skvelým prírodným riešením na zlepšenie stavu aknóznej pleti.

Ekzém, psoriáza a morská voda

Už možno vám je jasné, prečo mnoho ľudí, ktorí majú problémy s ekzémom alebo psoriázou, šetria celý rok na to, aby v lete mohli zájsť k moru. Keďže morská voda obsahuje sodík, ktorý má mierne vysušujúce účinky, mnohí zistili, že rôzne podráždenia pokožky (ekzém, psoriázu, atď.) sa jeho vplyvom môžu výrazne zlepšiť. Takže, ak vám žiadna medikamentózna liečba nezaberá a máte pocit, že ste už vyskúšali všetky možné krémy a dokonca aj vitamíny, tak si namiesto ich kúpi doprajte pobyt pri mori.

Doliva pleťové krémy

Suchá pokožka a morská voda

Bohužiaľ, morská voda má aj negatívne účinky na pokožku. Hlavne v prípade, ak ste majiteľmi suchej šupinatej pokožky. Zatiaľ, čo morská voda môže niekomu pomôcť, niekomu môže skôr uškodiť. Ako sme teda spomínali, morská voda má vysušujúce účinky, preto môže vašu pokožku ešte viac vysušiť. Z tohto dôvodu nezabudnite mať pri sebe stále dostatok hydratačného pleťového a telového krému.

Uznávame, talasoterapia je skvelou terapiou takmer pre každého. Jej účinky sú naozaj famózne a dokonca aj sami môžeme potvrdiť, že s pokožkou dokáže zázraky. Ak si ale nemôžete dovoliť odísť do zahraničia a užiť si dovolenku pri mori, tak skúsiť môžete návštevu bazénov so slanou vodou, ktoré majú podobné účinky. A rozhodne sú lepšou voľbou, ako bazény s chlórovanou vodou.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV