Medovka a jej blahodarne účinky na naše zdravie

Medovku mnohí z nás poznáme ako tú upokojujúcu bylinku, ktorá je ideálna pre pokojný spánok. Práve z toho dôvodu si pred spaním radi doprajeme medovkový čaj, ktorý navodí sladké a hlavne nerušené sny. Veď nie nadarmo sa hovorí, že medovka upokojuje nervy a uvoľňuje telo. Medovka ako taká sa používa už od stredoveku, a to najmä na zmiernenie stresu a úzkosti, na zmiernenie bolestí a tráviacich ťažkostí. Dokonca sa kedysi medovka používala aj na liečbu uhryznutí hmyzom. Dnes sa prevažne používa hlavne vďaka jej liečivým účinkom a pôsobením na trávenie.

účinky medovky

Balzam pre trávenie

Medovka zohráva dôležitú úlohu pri trávení, pretože sa používa primárne na zmiernenie problémov tráviaceho systému, ako je nadúvanie či plynatosť. Medovka je skutočne takým balzamom pre trávenie, pretože vďaka éterickom olejom má upokojujúci účinok.

Imunitný systém ako z ocele

Jednou z ďalších vlastnosti medovky je jej schopnosť stimulovať imunitný systém, a to vďaka svojim antivírusovým a antibakteriálnym účinkom. Je bohatá na kyseliny, posilňuje bunkové steny a navyše je vysoko nápomocná v boji proti infekciám. Zabraňuje šíreniu vírusov a baktérii, a tým podporuje celkový imunitný systém.

esenciálny olej

Podporuje vyplavovanie toxínov

Táto bylinka dokonca podporuje zdravie pečene, pretože pomáha eliminovať toxíny a ich vplyv na organizmus. Častokrát sa teda spája s detoxom a detoxikáciou organizmu, pri ktorej dochádza k vyplavovaniu všetkých toxínov v organizmu.

Ďalšie účinky medovky na organizmus

Síce je malá a možno nenápadná, jej účinky ocenia asi všetci. Medovka má totižto priaznivý vplyv aj na pokožku a vonkajšiu krásu ako takú. No vráťme sa späť k jej účinkom na zdravie. Medovka totižto:

  • reguluje hladinu cukru – vďaka antioxidačným účinkom prispieva k regulácii cukru v krvi
  • chráni mozgové bunky – medovka je známa pozitívnymi účinkami na pamäť a myslenie, preto mnohí uvádzajú, že chráni mozog
  • podporuje štítnu žľazu – bylinka sa tiež používa na liečbu problémov so štítnou žľazou, pretože disponuje schopnosťou regulovať produkciu hormónov štítnej žľazy

medovkový sirup

Medovka ukrytá v lahodnom nápoji

Nakoľko medovka disponuje širokým spektrom zdravotných účinkov, ktoré sú blahodarne pre náš organizmus, bolo by hriechom nevyužiť to. Preto sme medovku ukryli do nášho nového sirupu, ktorý v domácnosti nájdete všestranné uplatnenie. Môžete ho pridať do svojho čaju, môžete ním ozvláštniť svoje raňajky, pridať do nápojov, ktoré budú mať vďaka nemu znamenitú chuť.

Sirup MEDOVKOVÝ je vytvorený v súlade s prírodou. Neobsahuje žiadne pridané arómy, chemické konzervanty ani farbivá. Nájdete v ňom poctivú dávku byliniek, ktoré majú pozitívne účinky na ľudský organizmus.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV