Hroznový cukor – spoznajte jeho benefity

Asi všetci dobre poznáme tie malé chutné bonbóniky, ktoré sa nachádzajú pri pokladni v lekárni, ktoré doslova kričia: „vezmi si ma“. Majú skvelú chuť, rýchlo sa rozpúšťajú na jazyku a dokonca majú aj priaznivé účinky. Síce ide o cukor, ale je to forma, ktorá dodáva nášmu telu energiu a ďalšie výhody. Hroznový cukor, o ktorom je reč, je plný energie a zdraviu prospešných látok.

Hroznový cukor vo svojej podstate predstavuje glukózu, respektíve monosacharid, ktorý rýchlo metabolizuje na energiu, a tým je hneď vydávaný do krvi ako čistá energia. Mnohí tvrdia, že ide o sacharid, z ktorého sa nedá pribrať, avšak to neznamená, že by ste ho mali konzumovať na kvantá.

tmavé hrozno

Palivo pre svaly aj mozog

Hroznový cukor je cukor s osobitnou funkciou v tele, pretože ide o formu cukru, ktorá prúdi v krvi, pretože sa bezprostredne po jeho konzumácii do nej vstrebáva. Takto tento cukor nezaťažuje tráviace ústrojenstvo ani ostatné orgány. Predstavuje však pohotový zdroj energie, ktorý sa ukladá nielen vo svaloch, ale aj v pečeni.

Hroznový cukor je určený pre všetkých, ktorí fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus. Tento zdroj energie ocenia mladšie aj staršie vekové kategórie, ale aj športovci. Nevynecháme ani študentov, pre ktorých je hroznový cukor skvelým palivom pre mozog pri učení sa na skúšky. Jeho kvalitu dokonca ocenia aj tehotné ženy, a tí, ktorí majú problémy s nechutenstvom do jedla. Avšak, v žiadnom prípade nevyužívajte tento trik pri deťoch, ktorým nechutí riadna strava. Hroznový cukor by sa mal dávať deťom iba vtedy, keď sú príliš vyčerpané z dôvodu ochorenia!

Hroznový cukor

Hroznový cukor – nie vždy najlepšia verzia cukru

Pri hroznovom cukre platí, že okrem svojich pozitívnych účinkov má aj negatívne, a to hlavne z toho dôvodu, že ho nemôžu konzumovať úplne všetci. Síce ľudský organizmus nemá problém s jeho strávením, v prípade diabetikov to tak nemusí byť. Pre nich je totižto táto verzia sacharidu nevhodná.  Preto diabetici by sa mali mať pred hroznovým cukrom na pozore!

Ak patríte k tým, ktorí počas dňa spotrebujú veľké množstvo energie, či už pri nejakom fyzickom výkone alebo v psychicky náročnejšej práci, tak vyskúšajte hroznový cukor, ktorý je bez lepku a laktózy a navyše niektoré príchute obsahujú vitamín C.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV