Eukalyptus ako výborný pomocník proti prechladnutiu

To obdobie v roku, keď nás každý deň dokážu prekvapiť teplotné výkyvy, kedy sa plusové teploty razom striedajú s mínusovými, je tu. A s týmto obdobím prichádzajú aj nepríjemné následky, akými sú chrípka, prechladnutie alebo len obyčajný soplík. Dôverne to pozná každý z nás – zrazu máme „odmäk“ v nose, škriabe nás v krku a dráždi kašeľ. V takomto prípade je riešenie jasné. Eukalyptus je rovnako efektívny ako iné voľnopredajné lieky či domáce triky.

Ak eukalyptus ešte nie je súčasťou vašej domácej lekárničky, tak by ste to mali rýchlo napraviť, pretože jeho účinky sú overené našimi predkami.

Listy eukalyptu, ale aj eukalyptová silica sa používa už po stáročia na liečbu rôznych ochorení. Má antibakteriálne účinky, čo z neho robí vynikajúci prírodný liek a prírodné antiseptikum. Navyše má protiplesňové a protivírusové účinky, takže je z neho impozantný liek pri symptómoch prechladnutia. Pomáha vyčistiť dutiny a rozpúšťa hlien, čím pomáha uvoľňovať dýchacie cesty.

esenciálny olej

Prečo je teda eukalyptus skvelým liečiteľom?

Eukalyptus ako taký môžete rozpoznať podľa jeho silnej aromatickej vône. A to je presne ten dôvod, prečo je eukalyptus skvelým prírodným prostriedkom na liečbu rôznych rán a zdravotných problémov. Keď vdychujete vôňu eukalyptu, prečisťujú sa tak vaše dýchacie cesty a podporuje sa aj imunitný systém, ktorý má na starosti boj s vírusmi v organizme.

Dokonca silica získavaná z eukalyptu prináša blahodarné účinky aj nervovému systému, zmierňuje bolesť, posilňuje vlasovú pokožku. Je vhodná aj na ošetrenie pleti, či dokonca ju môžete používať aj pri starostlivosti o vašu ústnu dutinu.

Eukalyptový balzam

Ako používať eukalyptovú silicu a podporiť svoje zdravie?

Esenciálna silica patrí medzi ajurvédske spôsoby liečby rôznych zdravotných problémov. Výnimkou v tomto prípade nie je ani eukalyptový olej, ktorý môžete využiť akýmkoľvek spôsobom pri každodenných činnostiach.

  • Kúpeľ – pridajte zopár kvapiek eukalyptovej silice do kúpeľa a užite si relaxačný a ozdravujúci kúpeľ, ktorý prispeje k harmónii vášho tela a navyše uvoľní dýchacie cesty.
  • Difuzér – pridajte zopár kvapiek do vonného difuzéra a vneste trošku eukalyptovej vône do vášho domova. Je to spôsob, ktorým rozvoniate domácnosť a navyše prospejete aj sebe.
  • Masáž – zmiešajte pár kvapiek eukalyptovej silice, napríklad s mandľovým olejom Doprajte si relaxačnú masáž, ktorá uvoľní vaše napätie a podporí imunitný systém
  • Inhalácia eukalyptovej silice – pre rýchle uvoľnenie upchatého nosa nechajte prevariť vodu s niekoľkými kvapkami.. Nakloňte hlavu priamo nad misku a prekryte uterákom.

Malý tip na záver: Ak nemáte možnosť alebo v domácnosti nemáte eukalyptovú silicu, tak vyskúšajte Mucoplant eukalyptový balzam pri prechladnutí, ktorý stačí natrieť na hrudník a užívať si voľné dýchanie. Taktiež môžete naniesť malé množstvo pod nos v prípade, že ho máte upchatý v dôsledku nádchy.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV