Echinacea a jej pozitívne účinky na organizmus

Echinacea patrí medzi tradičné bylinné prostriedky, ktoré sa používajú už viac ako 400 rokov. Zo samotnej rastliny sa využívajú kvety, listy, ale aj korene, z ktorých sa pripravujú rôzne tinktúry, čaje a iné liečivá, prospešné pre zdravie človeka. Údajne pred zavedením a vynájdením antibiotík, si rastlina udržiavala vážny liečebný status, čo sa však nástupom antibiotík zmenilo.

echinaceový čaj

Samotná rastlina obsahuje množstvo zložiek, ktoré v skutočnosti pôsobia ako silné stimulátory imunitného systému a dokonca môžu mať aj terapeutické účinky. Okrem toho echinacea disponuje navyše aj antimikrobiálnymi a antioxidačnými účinkami. Obsahuje esenciálne oleje, flavonoidy, polysacharidy a vitamín C. Aké sú teda jej účinky na organizmus?

Dr. Theiss Echinaceové kvapky

Posilňuje imunitný systém

Echinaceu môžeme považovať za taký malý zázrak, ktorý znižuje pravdepodobnosť chytenia chrípky o 58 % a trvanie bežného nachladnutia takmer o jeden a pól dňa. Práve výskumníci uvádzajú, že echinacea je skvelým prostriedkom na liečbu bežných chorôb a podporu imunitného systému. Ďalej tiež uvádzajú, že echinacea zastavuje vírusové prechladnutie a jej najvýznamnejšie výsledky vo vzťahu k imunitného systému boli preukázané pri opakovaných infekciách. Práve preto patrí echinacea medzi najobľúbenejšie homeopatiká a prírodné prostriedky pre podporu imunitného systému.

Z toho dôvodu je skvelým nápadom zaradiť echinaceu do svojho každodenného „jedálnička“ najmä počas jesene a zimy.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV