Čo sú a ako vznikajú baby vlasy?

Komplikujú život a sú neznesiteľné, hlavne pri tvorbe účesov. No čo už s nimi, keď sú krehké, jemné a nepoddajné? Na každý problém však existuje nejaké rozumné riešenie! Prezradíme vám, ako ich môžete skrotiť tak, aby bol váš účes dokonalý.

Zdvihnite ruku tie z vás, ktoré dokážu stráviť dobrú hodinu v kúpeľni úpravou svojich vlasov. Styling je dôležitý, preto fúkanie, česanie, kulmovanie a podobné záležitosti patria medzi bežné úkony, ktoré vykonávame preto, aby sme vyzerali čo najlepšie. Avšak nie vždy sa to dá, občas sa tie malé tzv. baby vlasy nedajú vôbec skrotiť.

Komplikujú život a sú neznesiteľné, hlavne pri tvorbe účesov. No čo už s nimi, keď sú krehké, jemné a nepoddajné? Na každý problém však existuje nejaké rozumné riešenie! Prezradíme vám, ako ich môžete skrotiť tak, aby bol váš účes dokonalý.

Čo sú tzv. baby vlasy?

Jemné a tenké ako páperie – vlásky, ktoré vyrastajú priamo na hranici vlasov a ustavične kazia uhladený účes, ktorý ste poctivo vytvárali. Kedysi uhladený účes nebol v móde, ba naopak – módne prehliadky boli zaplnené modelkami, ktoré tzv. baby vlasy vystavovali na obdiv. Avšak čo je na nich zvláštne? Tak hlavne to, že sú oveľa kratšie (vďaka čomu skrášľujú čelo) ako ostatné vlasy – jednoducho vyzerajú ako vlásky novorodeniatka.

Ako vznikajú baby vlasy?

Pre niektorých ľudí sú tieto baby vlasy, ktoré vytvárajú hranicu línie vlasov, typické. Avšak existuje aj mnoho dôvodov, ktoré sa podpisujú pod vznik týchto jemných detských vláskov. Najčastejšou príčinou je stres. No okrem neho má na to nemalý vplyv aj silný ťah na vlasy, a to prostredníctvom agresívnej masáže, alebo neopatrným zaobchádzaním s hrebeňom, ktorý môže byť príliš úzky či zubatý. Pod ich vznik sa tiež podpisuje príliš časté sťahovanie vlasov do chvosta.

Nie vždy sú jemné vlasy baby vlasmi

Niekedy takéto jemné vlasy predstavujú normálne vlasy, ktoré začínajú svoj životný cyklus. Každý vlas totiž prechádza cyklom, počas ktorého vypadne a postupne ho nahrádza nový. Ak si však všimnete, že sa vám začali takéto jemné vlasy objavovať, odporučili by sme zvážiť starostlivosť o ne. Doprajte svojim vlasom voľnosť, menej teplého stylingu a jemné šampónovanie.

Keď sa baby vlasy nedajú skrotiť

Ak vám tieto vlasy „lezú na nervy“, tak máte zopár možností, ako ich skrotiť. Najvyužívanejším spôsobom je siahnuť po pomáde alebo géle na vlasy. Skúste si na zubnú kefku nabrať trošku stylingového prípravku a uhlaďte si tieto vlasy. Vytvoríte si hladký vzhľad vlasov a navyše gél vám pomôže udržať tieto vlasy na svojom mieste počas celého dňa.

Zbavte sa ich raz a navždy

Áno, existujú spôsoby, vďaka ktorým si s týmito jemnými vlasmi poradíte, avšak zázraky sa nedejú na počkanie, preto je to trošku zdĺhavejší proces. Touto možnosťou je siahnuť po šampónoch, ktoré podporujú prirodzený rast vlasov. Okrem šampónov môžete vyskúšať aj rôzne vlasové vodičky alebo toniká. Tie majú rovnaký účel ako šampóny.

Našou tajnou zbraňou, ako s tzv. baby vlasmi zabojovať je PARUSAN Stimulátor Šampón pre ženy a Energizer Tonikum pre ženy. Ide o nemeckú receptúru proti vypadávaniu vlasov, ktorá tiež podporuje rast nových. Preto si hravo poradia aj s neželanou ozdobou na čele v podobe týchto jemných vláskov.

PARUSAN Energizer Tonikum a Šampón sú výživné koncentráty, ktoré dodávajú špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Okrem mnohých vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arginínu, vitamínu E) obsahujú aj špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV