Čo spôsobuje vznik kuperózy? Týmto veciam sa vyvaruj!

Vedeli ste, že kuperózou trpí každá desiata Európanka? Objavili sa aj vám v poslednej dobe na tvári alebo na dekolte drobné červené žilky? Tak je na čase, aby ste zbystrili svoju pozornosť a začali tento stav riešiť. Aj keď ani zďaleka nepatríte do kategórie stredného veku, kedy sa najčastejšie začínajú objavovať červené a fialové cievky na tvári, mali by ste tento problém riešiť v začiatkoch. Preto vám dnes zodpovieme základnú otázku: Čo spôsobuje vznik kuperózy a ako tento problém riešiť?

prejavy kuperózy

Kuperóza a jej príznaky

Kuperózne ochorenie pleti sa prejavuje stratou pružnosti žiliek, ktoré sa pôsobením klimatických podmienok rozťahujú alebo zmršťujú. Takto sa žilky stávajú viac viditeľnými, čím predstavujú estetický problém, pre každého z nás.

Najčastejšie sa objavuje na spodnej časti nosa, na celých lícach alebo len na lícnych kostiach. Samozrejme, objaviť sa môže aj na celej tvári a dokonca aj na dekolte.

Pri kuperóze môžeme rovnako pozorovať začervenanie pleti, ktoré pri nesprávnej starostlivosti, respektíve pri neriešení tohto ochorenia môže byť trvalé. Ak teda nebudete liečiť kuperózu, postupne sa z nej môže vytvoriť rosacea, ktorá predstavuje závažnejší „estetický problém“, pretože sa vyznačuje najmä červeným napuchnutým nosom (podobným, aký majú alkoholici) a nevzhľadným zväčšením tkaniva.

príčiny vzniku kuperózy

Príčiny vzniku kuperózy

Pri kuperóze platí, že na jej vznik má veľký vplyv dedičnosť, ktorá je primárnym dôvodom jej vzniku. Avšak, ako sme už spomínali vyššie, veľkú úlohu zohrávajú aj klimatické podmienky, ktorým pleť vystavujeme (nepriaznivé poveternostné podmienky, slnko, zmena teplôt,…).

Čo je zaujímavejšie, tak kuperóza sa objavuje hlavne u nežnejšieho pohlavia a hlavne u žien so svetlejším typom pleti.  Na jej vzniku sa tiež podieľa vysoký krvný tlak, cievna hyperaktivita, mikrobiálne vplyvy (helicobacter pylori v zažívacom trakte,…) či degeneratívne zmeny v spojivových zložkách v zamši (pôsobením UV žiarenia).

To, že trpíte kuperózou si najskôr všimne vaše okolie, pretože sa spočiatku prejavuje miernym začervenaním, ktoré je neskôr trvalé.

Coupeliac

Ako predísť vzniku kuperózy a ako ju liečiť?

Samozrejme, nik z nás netúži po nevzhľadnom stave svojej pleti, preto je dôležitá prevencia pred vznikom tohto ochorenia. V tomto prípade je dôležité k svojej pleti pristupovať šetrným spôsobom, preto ju zbytočne nedráždite dotykmi prstov a drsnými čistiacimi prostriedkami. Vhodná je tiež úprava životného štýlu a používanie pleťovej kozmetiky, ktorá je určená na prekrvenie pokožky.

A čo v prípade, že vás kuperóza začala strašiť a začala sa objavovať na vašej tvári? Siahnite po ošetrujúcej kozmetike, ktorá je primárne určená pre kuperóznu pleť. Skin in Balance Coupeliac upokojujúci denný krém plus proti vráskam – je určený pre citlivú pokožku so sklonom k začervenaniu, ktorú intenzívne hydratuje, minimalizuje podráždenie a zmierňuje viditeľnosť malých cievok. Pri lokálnom ošetrení siahnite po Skin in Balance Coupeliac špeciálnom géle, ktorý upokojuje citlivú začervenanú pleť, rozšírené cievky sú menej viditeľné a zabraňuje vzniku nových začervenaných miest.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV