Čo spôsobuje neliečenie zápachu z úst? Takéto sú následky!

Zápach z úst je považovaný za intímny problém, ku ktorému by sme sa najradšej vôbec nepriznávali. Zápach z úst sa objavuje u každého, najmä po konzumácii jedál s výraznou a typickou vôňou. Zápach z úst, ako je už možno každému jasné, môže byť spôsobený nedostatočnou starostlivosťou o ústnu dutinu alebo tiež v dôsledku zdravotného problému. Každopádne ide o nepríjemný problém, ktorý by sa mal riešiť. Čo spôsobuje neliečenie zápachu z úst? Mali by ste zbystriť pozornosť a začať problém riešiť!

zápach z úst

Príčiny zápachu z úst

Zastavme sa na chvíľku pri príčinách zápachu z úst. Okrem už vyššie spomínaných jedál, je to práve fajčenie, sucho v ústach, ale aj ochorenia parodontu , ktoré prispievajú k vzniku nepríjemného zápachu z úst. Dokonca aj tzv. mandľové kamene, o ktorých len málokto tuší, že ich má, môžu prispievať k nepríjemnému dychu. A v takom prípade je odborná pomoc rozhodne potrebná. Síce si mandľové kamene dokážete aj samy vybrať, môže sa stať, že sa vám budú stále obnovovať a objavovať.

Možno by ste nepovedali, ale zápach z úst môže spôsobovať aj cukrovka, reflux alebo ochorenie obličiek – v takom prípade môže váš dych zapáchať rybacinou.

príčiny zápachu z úst

Čo v prípade neliečenia zápachu s úst

Nie každý je otvorený voči lekárom a radšej než by mal podstúpiť odborné vyšetrenie, tak skúša domácu liečbu. Áno, domáca liečba je skvelý nápad, no ak človek nepríde na primárnu príčinu, tak liečba môže byť neúspešná. A tak radšej problémy neriešime, ako by sme sa mali posadiť do zubárskeho kresla alebo navštíviť odborníka. A tak vám zápach z úst môže robiť každodennú spoločnosť a privádzať vás do šialenstva, pretože ani mentolové žuvačky ho nemusia prekryť.

Zápach z úst sa časom stane vašim najvernejším spoločníkom, bude vás sprevádzať všade – pri každom rozhovore, pri každej spoločenskej akcii, jednoducho všade. A vás môže časom dohnať až k depresii a k izolácii pred okolitým svetom. Spočiatku si pri rozhovore s inými budete pred ústa klásť ruku až neskôr radšej vymeníte prehýrenú noc za papučový večer len preto, aby ste sa nestretli s vašimi priateľmi a neomámili ich vašim dychom. Samozrejme, k tomu sa pridá depresia, úplná strata kontaktu s okolitým svetom a pod.

Lacalut flora

Ako zmierniť zápach z úst?

Pri halitóze máte dve možnosti – buď to necháte na odborníkov, ktorí vám pomôžu odhaliť primárnu príčinu zápachu z úst alebo vyskúšate všetky domáce možnosti liečby a podstúpite tzv. samoliečbu.

Čo si teda vyberiete? Ak ste za tú druhú možnosť, tak odporúčame naše produkty zamerané proti zápachu z úst, a to konkrétne Lacalut flora zubnú pastuústnu vodu, ktoré potláčajú príznaky halitózy. Vďaka špeciálnemu zloženiu pomáhajú cielene predchádzať nepríjemnému dychu a zápachu z úst. Zabezpečujú svieži dych a príjemný pocit v ústach.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV