Čo nerobiť pri liečbe boľavého hrdla u detí?

Keď vaše dieťa bolí hrdlo, snažíte sa robiť všetko možné aj nemožné pre to, aby ste mu pomohli bolesť v krku zmierniť. A hlavne v takom prípade by ste tú bolesť pokojne prevzali na seba len preto, aby vášmu drobcovi bolo dobre a nič ho nebolelo. Určite ste už vyskúšali nejeden babský trik, ktorý sľuboval zmiernenie bolesti hrdla. Avšak nie vždy je každý „šarlatánsky“ recept účinný, ba dokonca niekedy môže celú bolesť hrdla zhoršiť. Čo nerobiť pri liečbe boľavého hrdla u detí?

bolesť hrdla

Nie je bolesť ako bolesť

Niekedy bolesť hrdla môže byť predzvesťou niečoho vážnejšieho, ako je len obyčajné prechladnutie alebo chrípka. Niekedy sa z bolesti hrdla môže vykľuť angína, ktorá si bude vyžadovať nasadenie antibiotík. Dôležité je rozlišovať, či ide o vírusovú alebo bakteriálnu infekciu, ktorá spôsobuje bolesť hrdla. V prípade vírusovej môžete vyskúšať akékoľvek domáce tipy a triky starých materí, ktoré dokážu zmierniť bolesť hrdla. No v prípade, že sa jedná o infekciu bakteriálneho pôvodu, je potrebné s dieťaťom navštíviť lekára kvôli predpísaniu antibiotík.

Asi ste sa práve opýtali, ako rozlišovať medzi bakteriálnou a vírusovou infekciou. V jednoduchosti povedané, nijako! To dokáže odhaliť len lekár prostredníctvom CRP vyšetrenia – teda jedným pichnutím ihlou do prsta.

HerbalSept

Domáca liečba nie vždy pomôže

Ak sa predsa len prvé dní trápite a skúšate všetky domáce rokmi overené recepty, tak za žiadnych okolností nedovoľte dieťaťu konzumovať sladké. Áno, je to vždy za odmenu a za to, že bolesť hrdla hrdinský zvláda, no pre jeho boľavé hrdlo to nemusí byť také príjemné. Čokoláda a sladkosti samé o sebe hrdlo viac dráždia, preto môžu problémy s prehĺtaním o niečo zhoršiť.

Čo tiež platí, tak nenasadzujte hneď dieťaťu liečbu. Zväčša si organizmus dokáže s vírusmi v organizme poradiť, preto ho nechajte, nech bojuje samo. Ak to organizmus nezvláda, tak v tom prípade môžete vyskúšať voľnopredajné lieky, ktoré bolesť hrdla utišujú a dokonca deti si ich takpovediac zamilujú.

Takým voľnopredajným a dostupným prostriedkom sú HerbalSept lízanky, ktoré zmierňujú zápal v hrdle, ktorý sa objaví spolu s bolesťou, pri pocitoch pálenia a sucha v krku a pri ťažkostiach s prehĺtaním.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV