Čo napomáha pokožke tela zostať pevnou?

Viete, že potrebujete vyživovať pokožku, aby ste ju udržali čo najdlhšie zdravú a pevnú? Avšak, dopĺňate telu správne živiny, ktoré majú vplyv aj na stav pokožky? Starostlivosť o pokožku by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vášho každodenného režimu. Veď je to koniec koncov najväčší orgán ľudského tela.

Viete, že potrebujete vyživovať pokožku, aby ste ju udržali čo najdlhšie zdravú a pevnú? Avšak, dopĺňate telu správne živiny, ktoré majú vplyv aj na stav pokožky? Starostlivosť o pokožku by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vášho každodenného režimu. Veď je to koniec koncov najväčší orgán ľudského tela.

Správne zvolená strava alebo telová kozmetika, či dokonca cvičenie – to všetko vám pomôže udržať si zdravú, krásnu a hlavne pevnú pokožku. No vedeli ste, čo našej pokožke pomáha udržať si svoju pevnosť? Aké zložky sú zodpovedné za jej pevnosť a pružnosť?

Kolagén – je to štrukturálny proteín, ktorý sa nachádza v rôznych spojivových tkanivách ľudského tela ako sú šľachy, väzy, kosti, chrupavka, ale aj koža. V jednoduchosti môžeme povedať, že kolagén je prirodzeným lepidlom, ktorý pomáha udržiavať pokožku pevnú a pružnú. V mladosti naša pokožka je hladká, pretože dokáže regenerovať kolagén a udržiavať pokožku neporušenú. Avšak postupom času sa začne kolagén z pokožky vytrácať a telo ho už nedokáže obnoviť. V takom prípade je riešenie zrejmé: je potrebné zvýšiť produkciu kolagénu!

Užívanie kolagénového doplnku je jednoduchým a účinným spôsobom, ako zvýšiť prítomnosť tejto bielkoviny v pokožke. Priaznivé je tiež zvoliť správnu stravu. Do svojho jedálnička zaraďte citrusové plody – tie sú plné vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre výrobu kolagénu. Rajčiny sú zas bohaté na lykopén, ktorý je prirodzeným antioxidantom a rovnako pomáha zvýšiť produkciu kolagénu.

Elastín – je to tiež bielkovina nachádzajúca sa v spojivových tkanivách, avšak iná než kolagén. Má skutočnú vlastnosť, ktorou je elasticita. Je zodpovedná za to, aby umožnila tkanivám v tele vrátiť sa na pôvodné miesto (po natiahnutí alebo zmrštení). Teda, môžeme túto bielkovinu prirovnať ku gumičke. Rovnako aj elastín sa nachádza v koži, v stenách tepien, v pľúcach a tiež v črevách.

Elastín má rovnako dôležitú funkciu pre pokožku ako kolagén. Poskytuje jej jemnosť a pružnosť, a v podstate sa s kolagénom dopĺňa. Elastín a jeho funkciu môžete rovnako podporovať stravou. Aj v tomto prípade sú ideálne citrusové plody obsahujúce vitamín C. Ďalšou vhodnou zložkou je mangán, ktorý pomáha udržiavať pokožku zdravú a tiež podporuje tvorbu elastínu a rovnako aj kolagénu.

Kyselina hyalurónová – postupne ako starneme (alebo mladneme?), tak naša pokožka stráca schopnosť udržať si vlhkosť, čo vedie k viditeľnej strate jej pevnosti. V tomto prípade nastupuje kyselina hyalurónová, ktorá má schopnosť dodať pokožke vlhkosť a udržať ju v nej, čo je rozhodujúce pre mladšiu a pružnejšiu pokožku. Kyselina hyalurónová súčasne revitalizuje vonkajšie vrstvy kože tak, aby vyzerali hladšie, žiarivo a hydratovane.

Kyselinu hyalurónovú viete pokožke doplniť prostredníctvom vhodne zvolenej kozmetiky a vhodného telového ošetrenia. Našou najnovšou zbraňou pre jej doplnenie a rozmaznávanie pokožky je Pharma Hyaluron Telové mlieko.

Toto telové mlieko sa rýchlo vstrebáva a nemastí. Pomáha k intenzívnej hydratácii pokožky, zlepšuje jej látkovú výmenu a podporuje odbúravanie tukového tkaniva. Pokožka tak vyzerá vyhladená a pevná. 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students